נשירת שיער היא בעיה נפוצה המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בין הגורמים השונים שיכולים להוביל לנשירת שיער, אחד שמעלה לא פעם שאלות הוא ההשפעה של תסרוקות הדוקות, ובמיוחד קוקו הדוק. במאמר זה נתעמק בשאלה האם קוקו הדוק אכן יכול לגרום לנשירת שיער ונבחן את הטיפולים הזמינים למצב זה.

האם קוקו הדוק יכול לגרום לנשירת שיער?

התשובה הקצרה היא כן, קוקו הדוק אכן יכול לתרום לנשירת שיער. סוג זה של נשירת שיער ידוע במיוחד בשם התקרחות ממתיחה. התקרחות ממתיחת השיער מתרחשת כאשר יש מתח מוגזם על השערות, דבר אשר יכול לפגוע בזקיקי השיער ולהוביל לנשירת שיער. כך זה קורה:

הסימנים של התקרחות ממתיחה

סימנים מוקדמים של התקרחות ממתיחה כוללים:

אם תופסים אותה מוקדם, ניתן לעצור את ההתקרחות על ידי שינוי בהרגלי עיצוב השיער. עם זאת, מתח ונזק ממושכים עלולים להוביל לנשירת שיער קבועה.

 

 

מניעת התקרחות ממתיחה

מניעת התקרחות ממתיחה כרוכה באימוץ שיטות ידידותיות לשיער:

טיפול בנשירת שיער

אם אתם כבר סובלים מנשירת שיער, טיפולים שונים זמינים בהתאם לחומרת הנשירה ולסיבה הבסיסית לה. מספר שיטות לטיפול בנשירת שיער הן:

טיפולים מקומיים

תרופות דרך הפה

ניתוח השתלת שיער

עבור נשירת שיער מתקדמת יותר, כמו באלופציה אראטה, ניתוח השתלת שיער עשוי להיות אופציה. הוא כרוך בהשתלת זקיקי שיער מחלק אחד של הקרקפת (בדרך כלל הגב או הצדדים) לאזורים דלילים או מקריחים.

טיפול פלזמה עשירה בטסיות דם (PRP)

טיפול PRP כרוך בשאיבת כמות קטנה מהדם של המטופל, עיבודו כדי לרכז את טסיות הדם ולאחר מכן הזרקתו לקרקפת. גורמי הצמיחה ב-PRP יכולים לקדם צמיחת שיער ולשפר את צפיפות השיער.

טיפול בלייזר

טיפול לייזר ברמה נמוכה (LLLT) הוא טיפול לא פולשני המשתמש באנרגיית אור כדי לעורר את זקיקי השיער ולקדם צמיחת שיער.

לסיכום

קוקו הדוק אכן יכול לגרום לנשירת שיער כתוצאה מתיחת השיער באופן קבוע. כדי למנוע סוג זה של נשירת שיער, חשוב לאמץ שיטות עיצוב שיער עדינות ולתת לשיער שלכם הפסקות קבועות ממתח. אם אתם אכן סובלים מנשירת שיער טיפולים שונים זמינים, החל מפתרונות מקומיים ותרופות ועד אפשרויות כירורגיות וטיפולים חדשניים כמו PRP וטיפול לייזר. התייעצות עם רופא עור או טריכולוג יכולה לספק ייעוץ מותאם אישית ותוכניות טיפול יעילות המותאמות לצרכים האישיים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.