התכווצות בבטן, חולשה כללית, נפיחות וכאבי גב הם רק חלק מהסימפטומים של כאבי מחזור.  כ 70% מהנשים סובלות מכאבי מחזור, אולם לא מדובר בסוף פסוק וניתן בהחלט לטפל ולהקל באמצעות דרכים טבעיות. מהן? להלן שלוש הצעות.

סובלת מכאבי מחזור? יש מה לעשות

ע"פ סקרים עדכניים, כ 70% מהנשים מדווחות כי הן סובלות מכאבי מחזור. כאבי מחזור עלולים להתרחש עוד לפני קבלת המחזור, והם מכונים בעגה הרפואית כתסמונת קדם וסתית. לא מעט נשים מדווחות על כאבי איומים המאופיינים בכאבי ראש, כאב בטן, סחרחורת, אקנה, מצבי רוח משתנים כמו גם רעב מוגבר. חשוב להבין כי כאבי מחזור הם אינם גזרת גורל, וניתן לטפל בהם באמצעות טיפול תרופתי לצד טיפול אלטרנטיבי. העולם האלטרנטיבי מציע לא מעט שיטות לצורך יצירת הקלה בתסמינים של תסמונת קסם וסתית, וזאת באמצעים טבעיים בלבד. על כן, אם את סובלת מכאבי מחזור ומחפשת דרכים לשפר את המצב, תוכלי לנסות תרופות סבתא לכאבי מחזור כמו גם שיטות שונות וטבעיות, לצורך יצירת איזון והקלה בתסמינים ובכאבים.

בכדי לעזור לך, חקרנו ומצאנו שלוש שיטות טבעיות, לצורך יצירת הקלה ואיזון בכאבי המחזור ובתסמינים:

נטילה של ויטמינים מקבוצת B  באופן קבוע

לא פעם כאבי מחזור נגרמים כתוצאה מחוסר איזון הורמונאלי. באמצעות ויטמין B אותו ניתן לרכוש דרך חנות מקצועית או בבתי המרקחת תוכלי לסייע לעידוד פעילות הכבד, ובהתאם לכך הגברת חילוף החומרים של הגוף. מעבר לכך, מומלץ לשלב בתפריט התזונה מזונות שונים שמכילים ויטמין B, כל זאת מתוך מטרה לספק לגוף את האנרגיה ואת האיזון לצורך הקלה בתסמינים.

כאבי מחזור- 3 שיטות לטיפול טבעי

תרגול של טכניקות הרפיה

תרגול של נשימות יכול בהחלט לתרום להפחתה בכאבים, וזאת מתוך מטרה להרפות את האיברים הפנימיים, ובהתאם לכך לייצר מנגנון הנועד לאפשר לגוף להרפות את השרירים, ובכך לקבל הקלה משמעותית בעוצמת הכאב. תרגול של טכניקות הרפיה ניתן לבצע באופן עצמאי דרך מדריכים ביוטיוב, או בהדרכה אישית. חשוב לשים לב לתחושות ולהתמקד בתהליך הנשימה, כל זאת בשילוב של טכניקות מוכרות מעולם הרפואה הסינית.

עיסוי באמצעות שמן חם

עיסוי וחימום של אזור הבטן מהווה דרך מצוינת לצורך יצירת הקלה והפחתה בעוצמת הכאב. ניתן לבצע רכישה של שמנים אתריים ולמרוח אותם בתנועה סיבובית על גבי הבטן. חימום האזור יכול לעזור מאוד, ועל כן מומלץ לשלב את העיסוי עם חימום אזור הבטן התחתונה.

לסיכום, באמצעות הטכניקות אותן הצגנו לכן ניתן בהחלט ליצור סביבה נעימה ומאוזנת לצורך הקלה בכאבים. אולם, אם את חווה תסמינים קשים של כאבי מחזור חשוב מאוד לפנות לגניקולוג, וזאת בכדי לבנות תוכנית טיפול המותאמת לצרכים שלך. בכך, תוכלי להרגיש טוב יותר.

 

כתיבת תגובה