בלא מעט חדרי שינה ואפילו בסלון ניתן להבחין במנורת מלח אשר נחשבת לפתרון קסם בכל הקשור לטיפול בבעיות נשימה ואלרגיה. אך האם היא באמת תורמת לבריאות? יצאנו לבדוק, וחזרנו עם תשובות.

מנורת מלח: פתרון אידיאלי בעבור בעיות נשימה, אלרגיה וצינון

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר חברות מתחילות לשווק את מנורות המלח. מנורת מלח היא למעשה מנורה טיפולית אשר מורכבת מגביש מלח קטן או גדול אשר נחצב באדמה, כאשר בתוך המנורה מותקנת מנורת ליבון אשר גורמת לגביש המלח לפלוט רסס אשר מורכב מנתרן ומלח. כתוצאה מהרסס ניתן להרגיש הקלה בדרכי הנשימה, בשל הפליטה של הרסס והחדירה אל תוך דרכי הנשימה. למנורה מיוחסים לא מעט סגולות בריאותיות, בעיקר בכל הקשור להקלה על דרכי הנשימה. זאת ועוד, המנורה נמצאה בשורה של מחקרים כאפקטיבית בעבור הפגה של מתחים, בעיקר בעידן שבו הלחוץ בו אנו שרויים משפיע על התפקוד הגופני והנפשי שלנו. יתרה מכך, ברחבי הרשת ניתן לבצע רכישה של מגוון מנורות מלח אשר תורמות באופן משמעותי לבריאות, כפי שיעידו אלפי הישראלים אשר רכשו ונהנו.

האם מנורת מלח תורמת לבריאות

האם מעבר לצורה האסתטית יש אכן השפעה בריאותית?

אין ספק כי מנורת מלח היא מנורה יפהפייה ומעוצבת אשר מכניסה אור ורוגע לחדר. אולם, מעבר לכך היא גם מהווה תרומה משמעותית לבריאות, בעיקר בעבור מבוגרים וילדים אשר סובלים מבעיות נשימה, כולל צינון. בזכות המלחים ניתן להרגיש הקלה מיידית באופן הנשימה וכן אלרגיות, בשל שחרור המלחים המואץ. מעבר לכך, המנורה מצוינת בעבור שיפור איכות האוויר. כידוע, זיהום האוויר החריף משפיע גם הוא על הבריאות, וכאשר מדובר באנשים אשר סובלים ממחלות נשימה – ההשפעה של הזיהום חמורה אפילו יותר. משום כך, מנורת מלח מהווה פתרון אופטימאלי בעבור שיפור איכות האוויר אותו אנו נושמים, בשל ייצור של יונים שלילים אשר תורמים באופן ממשי לשיפור איכות האוויר. בשל כך, הצורה האסתטית בשילוב של השפעות בריאותיות מהוות חלק בלתי נפרד מתהליך רכישה מצוין אשר במסגרתו תוכלו להיות בטוחים כי כספכם מושקע בחוכמה, וכי אתם מקבלים תמורה לכספכם.

הרכבה פשוטה: יצירת אווירה מרגיעה ואנרגיה חיובית

את מנורת המלח ניתן להזמין דרך חברות מקצועיות אשר משווקות את המנורה במגוון גדלים, כאשר בממוצע המנורה שוקלת כ 3 קילו. את המנורה מחברים בקלות למפסק החשמל, וניתן להפעיל אותה בכל שעות היממה. אולם, מומלץ להדליק את המנורה לקראת השינה, וזאת בכדי להכניס אווירה נעימה ומרגיעה. את המנורה מומלץ להניח על צלחת, לצורך מניעת לכלוך אשר נוצר כתוצאה מהפשרה של המלחים בעת ההפעלה. אולם, חשוב לזכור כי אין מדובר בתרופה ולכן חשוב להתייעץ עם רופא לצורך בנייה של תוכנית טיפול פרטנית, בעבור טיפול בבעיות בקנה הנשימה.

 

 

 

כתיבת תגובה