בכדי להוכיח נזק לאור ניתוח אסתטי, יש להגיש תביעת רשלנות רפואית. כיצד מגישים ומה חשוב לדעת בנושא? על כך ועוד – במדריך שלפניכם.

עברתם ניתוח אסתטי ונגרם לכם נזק? אתם זכאים להגשת תביעת רשלנות רפואית

כולנו מעוניינים לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, בייחוד כאשר מדובר בניתוח אסתטי. אולם, טיפולים אסתטיים יכולים להותיר נזקים משמעותיים אשר גורמים לא רק לנזק גופני אלא גם נפשי. למעשה, בשנים האחרונות ניתן לראות זינוק במספר הגשת תביעות רשלנות רפואית בעקבות ניתוחים פלסטיים, כאשר גובה הפיצויים אשר נפסקו לטובת התובעים הגיעו למאות אלפי שקלים. אולם, מדובר בתהליך סבוך ומורכב בשל נטל ההוכחה. בכדי להוכיח כי הנזק אשר נגרם כתו מאותו ניתוח אכן התרחש כתוצאה ישירה, יש להגיש לבית המשפט ראיות אשר במסגרתן ניתן להוכיח כי הרופא המטפל חרג מגבולות הטיפול הסביר ומשום כך נגרם לכם נזק כמטופלים. מאחר ובתי המשפט נוטים לזקוף לזכות הרופאים את היותם בני אדם אשר עשויים לטעות, נטל ההוכחה חייב להתבצע באמצעות עורך דין מיומן ומקצועי אשר ידע לספק את המענה המשפטי הטוב ביותר, החל מבחינת המקרה שלכם ועד להגשת התביעה.

איך מוכיחים נזק אסתטי- בניתוח שבוצע

כיצד מתנהל תהליך של הגשת תביעת רשלנות רפואית?

בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית, יש לפנות לעורך דין אשר לו המלצות וניסיון בתחום. ככל שעורך הדין מנוסה יותר, כך תוכלו להבטיח את הצלחת התביעה. רוב התביעות בנוגע לרשלנות רפואית מתייחסות להסכמה מודעת לניתוח, קרי – האם הרופא המטפל והסגל העבירו את מלוא המידע הנוגע לניתוח, כולל השלכות וסיכונים הכרוכים בו. מאחר וניתוח פלסטי הוא ניתוח אלקטיבי, לא מעט פעמיים מופעל לחץ על המטופלים לעבור את הניתוח מצד מכוני יופי ורופאים, ולכן אנו רואים עלייה במספר התלונות אשר מוגשות בגין אי הסכמה מודעת להשלכות הניתוח בהיבט הפיזי, כולל זמן התאוששות. אולם, יש לקחת בחשבון כי לא כל תוצאה בלתי רצויה כתוצאה מהניתוח תיחשב כרשלנות, אלא רק אם חרג המנתח הפלסטי מרמת המיומנות המצופה ממנו. משום כך, ובכדי להכריע, מבקשים בתי המשפט לקבל את חוות דעתם של רופאים מומחים לצורך פתירת המחלוקת. בכדי להוכיח בפני בית המשפט, יפנה עורך הדין מטעמכם למומחה אשר יספק חוות דעת רפואית אותה ניתן יהיה להגיש במסגרת הראיות, ובכך להוכיח כי אכן הרופא המטפל חרג מרמת הזהירות והמיומנות וכתוצאה מכך נגרם לכם נזק. בגין אותו נזק, תוכלו לקבל פיצוי בגובה עשרות אלפי שקלים ולעיתים אף יותר, תלוי בהיקף הנזק.

האם ניתן להימנע ממשפט?

ישנם מקרים בהם ניתן להגיע להסכמות לגבי גובה הפיצוי, במסגרת של הליך גישור. מדובר בהליך מקובל אשר הופך לנפוץ יותר בשנים האחרונות, ולכן מומלץ לבחון את האופציה הזו אל מול עורך הדין. בהצלחה.

כדאי לקרוא: טיפולי היופי שהפכו להיות עניין שגרתי

כתיבת תגובה