בשר בקר הוא מרכיב בסיסי בתזונה בכל רחבי העולם, הידוע בטעמו העשיר והטעים כמו גם הערך התזונתי שלו. בשר בקר הינו רכיב פופולארי במגוון מנות ומטבחים, ואפשר להכין איתו תבשילים, קדירות, סטייק או מוקפץ. במאמר שלפניכם פירטנו אודות נתחי בשר בקר שונים, היתרונות של צריכת בשר בקר וכן רעיונות לשילוב בשר בקר בתפריט.

אודות בשר בקר

בשר בקר הוא בשר העשוי מהשרירים של הפרה. הוא מכיל נתחים רזים כמו פילה וסינטה, ומכינים אותו בבישול או בצלייה. בשר בקר טרי נתפס כמזון חגיגי, והרבה אוכלים אותו בארוחות שישי עם כל המשפחה. הוא מחולק למספר סוגי נתחים, המסווגים לפי החלק של הפרה ממנו הם נלקחים. הנתחים הנפוצים של בשר בקר הינם:

 

 

היתרונות של צריכת בשר בקר

בשר בקר מהווה מקור עשיר ומצוין של חומרים מזינים החיוניים לשמירה על הבריאות:

חשוב לציין שיש לצרוך בשר בקר במתינות, מפני שצריכתו בכמות גבוהה מעלה את הסיכון למחלות כמו סרטן. כמו כן, כדאי לבחור בנתחים רזים ולקצוץ את חלקי השומן הגלויים.

רעיונות לשילוב בשר בקר בתפריט

אם אתם רוצים להוסיף מנת בשר בקר לתפריט היומי ואינכם דוגלים בתזונה טבעונית, הנה מספר הצעות שכדאי ליישם:

לסיכום

בשר בקר הוא כל נתח המגיע מהשרירים של הפרה. הוא כולל 16 נתחים, כאשר הפופולאריים מבניהם הם פילה, אנטריקוט ושייטל. צריכת בשר בקר מסייעת להזנת הגוף בחומרים חיוניים, כמו חלבון, ברזל, אבץ וויטמין B, ואפשר לשלב אותו במנות כמו המבורגר, תבשיל בקר, מוקפץ עם רצועות סינטה או לזניה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.