אף על פי כי מגפת הקורונה פרצה זה למעלה משנתיים, חלק מהציבור עדיין אינו מודע להבדלים בין הבדיקות אשר נועדו לבדוק האם האדם נושא על גופו את הנגיף, או שמא התוצאה שלילי. למעשה, בדיקות האנטיגן הן חלק בלתי נפרד מהמלחמה במגפה וכן מהיכולת של כל אזרח לקבל על עצמו אחריות אישית, וזאת כתוצאה מבדיקת אנטיגן או בדיקת PCR. מאחרa והמגפה עדיין איתנו, בחרנו להציג במדריך הזה את כל מה שצריך לדעת אודות ההבדלים בין בדיקת אנטיגן, לבין בדיקת PCR מוסדית.

בדיקת אנטיגן – כל מה שצריך לדעת

בדיקת אנטיגן היא בדיקה מהירה אשר נועדה לבחון האם קיים חלבון שהוא חלק מנגיף הקורונה בתוצאות הבדיקה, כאשר פעולה של דיגום המתבצעת במסגרת הבדיקה הזו נערכת על ידי החדרה של מטוש לאזור הנחיריים וכן חלל הפה, כאשר היתרון שלה נובע בשל היכולת לקבל את התוצאה במהירות של בין רבע שעה ועד חצי שעה בלבד. הציבור הרחב מכיר את הבדיקה הזו בייחוד לאור העובדה כי ניתן לרכוש אותה ולבצע באופן עצמאי, אולם בדיקות אנטיגן מוסדיות ניתן לבצע אך ורק אצל חברה המתמחה בתחום, וזאת מתוך להשלים את הבדיקה על פי כללים שנקבעו מראש.

אם אתם זקוקים לבדיקה כזו בעבור טיסה לחו"ל למשל, אפשר ואף רצוי לפנות לחברה מקצועית כמו למשל חברת AIDG אשר מספקת את השירות של הבדיקות בפריסה ארצית, כאשר שימו לב במידה ואתם מבצעים את הבדיקה הזו, התוצאות שלה תקפות לעד 24 שעות בלבד.

בדיקת PCR – מהימנה ורגישה

בדיקה מולקולרית אשר נקראת גם בדיקת PCR היא בדיקה אשר מתבססת על איתור של חומר גנטי המצוי בנגיף, כאשר את הדיגום מבצע איש מקצוע אשר הוכשר לכך. מדובר בבדיקה מהימנה מאוד אבל גם רגישה, ועל כן לרוב אם התוצאה היא למשל חיובית בבדיקת אנטיגן,  חלק נוטים לבצע גם בדיקת PCR בשביל לוודא את אמיתות הבדיקה לפני טיסה לחו"ל או מעבר גבול. בניגוד לבדיקה כמו אנטיגן, התוצאות של הבדיקה הזו מגיעים לרוב לאחר פרק זמן של בין 4-24 שעות, בניגוד לאנטיגן עם תוצאות בפרק זמן של כרבע שעה בלבד.

 

 

מה ההבדל העיקרי בין הבדיקות?

בדיקות קורונה הן כלי מרכזי מאוד במלחמה נגד מגפת הקורונה, כחלק מהבנה כי ככל שמבצע הבדיקות יהיה נרחב יותר, כך ניתן יהיה לאתר את מי שנדבק בנגיף וצריך להיכנס לבידוד ביתי. היתרון של בדיקת אנטיגן נובע בין היתר בשל המהירות, אולם צריך לקחת בחשבון כי ההבדל העיקרי בין הבדיקות נובע בעקבות ההמלצה לבצע את בדיקת PCR בעבור כל מי שנמצא בקבוצת סיכון כמו גם מבוגרים מעל גיל 30, כאשר בדיקת אנטיגן מתאימה בעבור כלל האוכלוסייה.

לסיכום

בדיקות קורונה הן חלק בלתי נפרד מההתנהלות של כל אחד ואחת מאיתנו בזמן תקופה של מגפה כלל עולמית. דרך חברת aidg תוכלו לבצע את הבדיקות – בין אם מדובר בבדיקת PCR או בדיקת אנטיגן באמצעות נקודות בדיקה הפרוסות בכל רחבי הארץ, כאשר החברה מעסיקה צוות של דוגמים מקצועיים כמו גם מנהלת מעבדה אשר הוכשרה לכך וקיבלה אישור מטעם משרד הבריאות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה שיניב את היכולת לבחון בזמן אמת האם התוצאה היא חיובית או שלילית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.