לתכשיטים יש כוח להעצים כל הופעה ולהוסיף טוויסט מעוצב ללוק הכולל. מאז ומתמיד נחשבו תכשיטים לפריט נחשק והקולקציות של התכשיטים שופעות דגמים בטווח מחירים רחב ובמגוון סגנונות.
כל אחד ואחת יכולים לבחור את התכשיט המועדף על פי הקונספט המבוקש, הגוון האהוב, האלמנט הייחודי או בהתאמה למצב הרוח ולבגדים.

לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם להחליט על התכשיטים שילוו את ההופעה ועל מה לשים דגש בבחירת תכשיטים – מחומר הגלם ועד ההתאמה האישית:

תכשיטים מעוצבים

הקו העיצובי קובע – מראה אחיד או תכשיט יוצא דופן

חשבו על הקונספט של ההופעה שבחרתם. אחרי ששידכתם בין פריטי לבוש ויצרתם טוטאלוק אופנתי, הגיע הזמן לעבור לתכשיטים. עגילים, שרשראות וצמידים יכולים להשלים את ההופעה. החליטו אם תרצו שהתכשיטים יתכתבו באותה שפה וויזואלית עם הבגדים או להפך.
למשל, תכשיטים בשיק מטאלי להופעה המבוססת על צבעים מטאליים או תכשיטים בסגנון וינטאג' להופעה בסגנון וינטאג'.
אם תרצו לייצר אפקט מעניין על ידי ניגוד בולט בין התכשיט לבגדים – חפשו תכשיט שיבלוט על רקע הבגד. לדוגמא, תכשיט עשיר בדיטיילים ואלמנטים על רקע של הופעה בעלת צביון נקי או תכשיט ססגוני על רקע בגדים בגוון אחיד וסולידי.
שאלה נוספת בתהליך הסטיילינג היא האם להתאים את כל התכשיטים שמקשטים את הגוף זה לזה – כלומר שיהיו שייכים לסט אחד או להפך – לייצר גיוון באמצעות תכשיטים מסטים שונים בעלי מראה מרענן. כל אחד יוכל לבחור את המראה המועדף עליו, בין אם סטים של תכשיטים או חיבור פרסונאלי לפי בחירתכם.

מה בין גזרה של בגדים לצורת התכשיטים

התכשיט אולי משתלב באופן הרמוני או בולט אם הבגד, אבל חשוב לוודא שהוא לא נעלם כליל בהופעה. כך למשל, אם בחרתם חולצת גולף בעלת צווארון חפשו שרשרת בעלת תליון מאסיבי לתלייה מעל הצווארון עצמו ואם מדובר בחולצה ארוכת שרוולים, חפשו צמיד שניתן להלביש על השרוול עצמו או בקצה השרוול – כך הוא עדיין ייראה על הגוף.
כנ"ל לגבי תסרוקת ועגילים. לשיער פזור שופע יתאימו עגילים דומיננטיים כמו עגילי חישוק או עגילים תלויים בעוד עם שיער אסוף תהיה נוכחות גם לעגילים קטנים צמודים לאוזן.

תכשיטים מעוצבים

הטיימינג הנכון לתכשיט הנכון

שיקולים נוספים שחשובים בבחירת התכשיטים הנכספים קשורים למועד. כך למשל, לחורף יתאימו תכשיטים בעלי אבנים בגוונים כהים וסולידיים יותר ולקיץ גוונים פסטליים או תכשיטים עדינים שמשתלבים גם עם הבגדים הקצרים שאנו לובשים.
ליציאת ערב נוצצת עם בגדים זוהרים, שילובי פאייטים ושזירת לורקס, ישתלבו תכשיטים נוצצים עם אבנים מבריקות או מראה עשיר כמו עגילים ארוכים ועשירים באלמנטים, שרשראות עם תליונים מרשימים וכדומה.

החיבור האישי והרגשי לתכשיט

חשוב מאוד שתאהבו את התכשיט הנבחר ואפשר להעדיף תכשיט מסוים על פני אחר בשל החיבור הרגשי. הכוונה היא לתכשיט שנושא אלמנט קרוב ללבכם כמו לב, כוכב או אבן המזל שלכם, בעל אותיות משמכם או של אהוב ליבכם, תכשיט בצבע אהוב וכדומה.

שאלה של תקציב ואיכות

אין ספק שתכשיטים איכותיים עמידים יותר ובעלי תוחלת חיים ארוכה. כמו כן, שימו לב שלתכשיטי זהב וכסף סטרלינג יש איכויות שלא בהכרח יש לתכשיטים אחרים – הם מתאימים לבעלי עור רגיש, דורשים פחות טיפול ומדובר בתכשיטים יוקרתיים שילוו אתכם למשך שנים רבות.
כאשר קונים תכשיט ממותג ידוע, שעומד מאחורי הערך של מוצריו, נהנים גם מאחריות, מוניטין ואמינות.
בענייני תקציב, מומלץ לשלם לפעמים יותר כדי לקבל יותר וקיימים גם תכשיטים איכותיים במחירי מבצע ושווה לעקוב אחר הפרסומים ולהשיג תכשיט חלומי במחיר אטרקטיבי.

כתיבת תגובה