כיום כשמדברים על אופנה וטרנדיות, לא מתייחסים רק לבגדים או איפור ושיער, אלא לעולמות אחרים, החל מעיצוב הבית או טרנדים בגינון, וכן, גם אפיית עוגות הוא תחום שיש בו טרנדים לוהטים. וכן, זאת בדיוק את שיכולה לעצב עוגה שתשבור את הרשת. כדי לקבל לייקים ברשת, כדאי לדעת כיצד לעצב עוגה כמו שצריך, בזמן שהעוגה צריכה להיות טעימה וגם יפה. לכן הכנו לכן 5 טיפים לעיצוב עוגה יפיפה!

עבודה עם בצק סוכר

כשאת בוחרת לעצב עוגה יפה, או כשאת מכינה ומעצבת עוגת ראווה, כדאי שתדעי איך לעבוד נכון עם בצק סוכר. הכיני עוגה מבצק סוכר שיכולה לעטוף את העוגה ולשמש בצק גמיש לקישוט ויצירת מודלים לעיצוב. כשעובדים עם בצק סוכר, אפשר להנות מהגמישות והצבעוניות שלו, ואפשר להוסיף צבעים באמצעות צבעי מאכל לגיוון וקישוט לפי החזון והדמיון.

עבודה עם בצק סוכר כוללת לישה נכונה, רידוד מהיר ומדויק בגובה נכון, עיטוף של העוגה בצורה יפה, חיתוך לצורות או פיסול מודלים מבצק סוכר ושימוש בחומר הגמיש הזה עבור עיצוב יצירתי. לבסוף נעשית החלקה של הבצק, וכדאי ללמוד איך לעבוד אתו באמצעות אתר שעוסק במוצרי אפייה ומתן טיפים טובים לאפייה וקישוט עוגות. רכשי בצק סוכר איכותי וכזה שאפשר לצבוע או בחרו בצק סוכר בצבעים ובגוונים שונים.

הכנת עוגה נוחה לעיצוב

כשאת אופה את הבסיס לעוגת ראווה, חשוב שהעוגות יהיו נוחות לעיצוב. בדרך כלל כדאי לאפות עוגות ספוג למיניהן, החל מעוגות שוקולד עד עוגות בחושות בטעם וניל. הגמישות של העוגה והיותה ספוגית – תספק את היכולת לחתוך ולעצב את הספוג הטעים בכל מיני צורות, ולקשט ללא התפוררות של החלקים.

 

 

שימו את הדגש על הטעם

כדאי שהעוגה תהיה טעימה ולא רק מעוצבת. כשאנו רואות יצירת אומנות כמו עוגת חד קרן, עוגת מעוצבת עם צבעי הקשת, או עוגה שגולשות ממנה סוכריות – אנחנו ממש רוצות להנות מטעם מתוק ומעניין. הקפידי להכין עוגה טעימה שגם המרכיבים שמקשטים אותה יהיו טובים.

שימוש בסוכריות צבעוניות

שימוש בסוכריות צבעוניות לעיצוב מאפים מתוקים, זה דבר מעולה! באתרים של אפייה תמצאי סוכריות שנראות כמו פנינים, סוכריות מיקס בגוונים בוהקים, סוכריות לקישוט בגווני חד קן או קשת מטאלית, ושאר סוכריות מהממות! מסוכריות כאלה אפשר לייצר מופע מרהיב ומתוק, מלא צבע וטעמים.

השתמשו בעזרי אפייה מקצועיים

כשאת אופה, בעיקר עוגות מקושטות או ראווה, חשוב שיהיו לך את כל עזרי האפייה הנחוצים לעבודה. בחרי מזלפים איכותיים, צנתרים להחלפת גודל זילוף, בחרי קרמים עשירים לקישוט, טופרים להנחה על העוגה, כמו גם תבניות איכותיות בקטרים המתאימים לעיצוב, ושאר עזרים כמו רינגים שקופים לעוגה ואפילו אריזה מהודרת ובטוחה שתוכלי לקחת בה את העוגה לכל מקום בו תרצי להגיש אותה.

לסיכום

אפיית עוגה יכולה להיות אופנתית מאד וכדאי לקבל רעיונות ברשת ולפעול בדיוק לפי המתכון. וודאי שיש לך את כל הכלים, הזמן והטיפים הטובים ביותר ואף צפי בסרטוני הדרכה ברשת, כמה ימים לפני שאת מתחיל בעשייה. כך תוכלי להרשים ולהדהים עם עוגה מהממת שגם תצטלם נהדר ותשבור את הרשת.