עור הפנים שלנו הוא, במובנים רבים, כרטיס הביקור שלנו. הוא מושפע מגורמים רבים, לרבות חשיפה לשמש, עישון, תזונה, שגרת טיפוח ועוד. לכן, קיימים אינספור מוצרי קוסמטיקה שמטרתם לעזור לנו להתמודד עם פגמי עור שונים ולגרום לעור הפנים שלנו להיות קורן, זוהר ובעל מראה חיוני יותר. לדוגמה, אחד המוצרים שנמצאים בשימוש תדיר אצל לא מעט אנשים הוא פילינג חומצות, המסייע בהחלקת עור הפנים ובצמצום נקבוביות. אז מתי כדאי להשתמש בפילינג חומצות, איך נעשה את זה נכון ולאילו תוצאות עלינו לצפות? ריכזנו עבורכם את כל המידע במאמר שלפניכם.

מה זה פילינג?

פירוש המילה "פילינג" הינו קילוף עור. קילוף העור מסייע בהסרת תאי עור מתים ובעידוד צמיחת עור חדש. אף על פי שקיימים פילינגים לטיפול בעור הצוואר והגוף, טיפול בפילינג מתבצע בעיקר בעור הפנים. השימוש בפילינג להחלקת העור אינו המצאה חדשה, ולמעשה ישנן עדויות לשימוש בפילינג עוד מימי מצרים העתיקה. כיום, קיימים הרבה סוגים של טיפולי פילינג לפנים וניתן לבצע את הטיפולים אצל קוסמטיקאית מורשית או בבית, בעזרת מוצרים ייעודיים. קיים מגוון רחב של מוצרי פילינג בשוק, כאשר פילינג חומצות הוא מוצר טיפוח ביתי המורכב ממספר סוגי חומצות אלפא הידרוקסיות בריכוז של 12%, הפועלות לשיקום, חידוש והחלקת מרקם העור.

מה ההבדל בין פילינג לניקיון הפנים?

אין עוררין על כך ששמירה על פנים נקיות היא חשובה מאוד ואנשים רבים מודעים לכך. עם זאת, פילינג אינו משמעו ניקוי גרידא. ניקוי עור הפנים חשוב להיגיינה היומיומית כדי להסיר לכלוך ושמן מהעור, אלא שפילינג היא פעולה הרבה יותר אינטנסיבית מזו. פילינג נועד כדי לחדש את העור, לבצע ניקוי עמוק בנקבוביות ולהסיר תאי עור מתאים שהצטברו על פני העור.

 

 

איזה סוגי פילינג יש?

ישנם שני סוגים עיקריים של פילינג: פילינג כימי ופילינג פיזי. פילינג פיזי הוא חומר טחון, כמו אורז או סוכר, שעל ידי עיסוי של החומר על הפנים ניתן להסיר את התאים המתים ולהזרים דם אל העור. פילינג כימי הוא חומר המכיל רכיבים כימיים כמו חומצות, במטרה להשיג קילוף טבעי ומבוקר של עור הפנים. כמו כן, טיפולי פילינג גם נבדלים זה מזה בעומק הקילוף שהם מבצעים, ונעשים בהתאם למצב העור. דרגות העומק של הטיפול נקבעות על ידי קוסמטיקאים מורשים שמאבחנים את העור ואת אופן הטיפול הנדרש. קיימים גם מוצרי פילינג ביתיים שתוכלו לקחת איתכם לכל מקום, ולטפח את העור בחופשות בחו"ל או בארץ, בבית, במלתחות חדר הכושר ועוד.

מתי ואיך נשתמש בפילינג?

בכל מצב בו אתם רוצים להחליק את העור ולהחדיר בו חיות וזוהר, מומלץ להתייעץ עם קוסמטיקאים מורשים ומנוסים כדי שתוכלו לקבל את הטיפול המתאים ביותר עבורכם. כמו כן, אם אתם רוכשים מוצרי פילינג לשימוש ביתי, רצוי מאוד להישמע להוראות היצרן בכל הנוגע לאופן השימוש במוצר ולתדירות השימוש בו.

 לאיזה תוצאות עלינו לצפות לאחר טיפול פילינג?

בדרך כלל, טיפול פילינג אינו טיפול חד פעמי ולעתים קרובות נדרשת סדרה של טיפולים על מנת לקבל תוצאות מיטיבות. את טיפולי הפילינג יש לערוך בצורה עקבית, בהתאם להנחיות של הקוסמטיקאים ובהתאם להתוויות המוצרים. ככלל, הפילינג מעניק לעור מראה בריא יותר, ואף עשוי להפחית את הופעתם של פיגמנטציה (כתמים) בעור, נזקי שמש, קמטוטים וצלקות.

סיכום

לסיכום, אין ספק שחשוב מאוד להקפיד על שגרת טיפוח שתטיב עם עור הפנים שלנו, לצורך השגת מראה עור בריא, חיוני וחלק. לשם כך, קיימים לא מעט מוצרים שעשויים לסייע לכם להשיג את התוצאה הנדרשת.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד