תכשיטים היו מאז ומתמיד חלק מהתרבות האנושית ובעבר שימשו גם כסמל של שייכות שבטית, כקמעות לשמירה והגנה ובהמשך שימשו כסמל למעמד יופי ועושר. בעולם המודרני התכשיטים הם חלק מחיינו בעיקר לביטוי אישי וסגנון. לאורך השנים האומנות סביב התכשיטים הפכה לאחת האומנויות הנפוצות והשימושיות ביותר שיש – מגוון של טכניקות פותחו, החומרים התרחבו מעבר לזהב וכסף, הסגנונות נהיו מגוונים יותר ויש היום כל מה שאפשר לדמיין בתחום התכשיטים. אבל בתוך כל השפע וההיצע הזה, איך תדעו מה לבחור כדי להעניק להופעה שלכם את  המראה המדויק שניסיתן להשיג? המשיכו למאמר הבא וקראו כיצד תוכלו לקשט את עצמכן בהתאמה למראה שלכן ולמי שאתן.

שקלו את האירוע

הצעד הראשון בבחירת התכשיטים הנכונים הוא כמובן לקחת בחשבון את האירוע. אירועים שונים דורשים בחירת תכשיטים שונה:

 

 

התאימו את התכשיטים לתלבושת שלכן

בנוסף להתאמה לאופי האירוע חשוב להתאים את התכשיטים לבגדים שבחרתן. המטרה היא ליצור מראה הרמוני שלא משתלט על הלבוש שלכן. הנה ארבעה טיפים נוספים שינחו אתכן:

שקלו את הסגנון האישי שלכן

הסגנון האישי שלכן הוא למעשה המשמעותי ביותר בבחירת התכשיטים הנכונים. בסופו של דבר התכשיטים צריכים לשקף את מי שאתן ומה שאתן רוצות לבטא. הנה טיפים נוספים שיעזרו לך להתאים את התכשיטים לסגנון שלכן:

שקלו את גוון העור שלכן

גוון העור שלכן מאד משמעותי לבחירת התכשיטים שעליכן. לכל גוון עור, חם או קר, יש פאלטת צבעים משלו ובחירה בצבעים המנוגדים עשוייה להבליט דווקא את כל הפגמים בפנים וליצור מראה לא הרמוני.

לסיכום

אפשר לראות בבחירת התכשיט המושלם להשלמת ההופעה אומנות של ממש. זו אומנות שמתחילה בבית המלאכה של הצורף או האומן, והיא ממשיכה אצלכן בחדר מול הארון כשאתן משלבות את התכשיט עם אלמנטים נוספים ועם ההופעה הכללית. בבחירת תכשיט יש שיקולים רבים כגון גוון עור, אורך תכשיט, ההצהרה שהוא מבטא ועוד ועוד, הבנה של כל אחד מהמאפיינים של התכשיט תסייע לכן להגיע למראה הרמוני בקלות בכל פעם מחדש. זכרו את הכוח שיש בתכשיטים שעליכן, דעו שהם מוסיפים את הטאץ' הסופי ששום הופעה לא שלמה בלעדיו והשקיעו בהם מחשבה כדי לבטא דרכם את מי שאתן.