חלק בלתי נפרד מהפעילות של עמותת אחינועם אשר נוסדה בשנת 2018 הוא לתרום לקהילה, וזאת על ידי קידום של מגוון רחב של פרויקטים שנועדו להוביל ליצירה של שינוי משמעותי ומתן ערך לחברה הישראלית. העמותה שהצליחה לשמור עם השנים על ראדר תקשורתי נוך סייעה בעבור אלפי של בני ובנות נוער ברחבי הארץ, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את הפעילות שמצליחה לסייע לטובת יצירה של עתיד טוב יותר בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

קידום פרויקט ליווי ארוך טווח – חלק בלתי נפרד מהפעילות של עמותת אחינועם

את עמותת אחינועם הקימו האחים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר נולדו וגדלו בעיר צפת. המייסדים שרואים בפריפריה כחלק משמעותי מהבטחת העתיד של דור העתיד במדינת ישראל החליטו להקים את העמותה מתוך חובה מוסרית וערכית לטובת יצירה של שינוי ממשי בחברה, וזאת על ידי קידום של פרויקטים כמו למשל פרויקט ליווי ארוך טווח המתמקד באיתור של בני נוער המוגדרים בסיכון ואינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, כל זאת מתוך מטרה לסייע להם להגשים את עצמם ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם. למעשה, כעמותה חברתית הצליחו המייסדים ביחד עם המתנדבים להרחיב את התוכנית לכל רחבי הארץ, כחלק מחובה מוסרית וערכית המתמקדת בתרומה לקהילה.

 

 

פרויקט זה הוא לא הפרויקט היחיד שבו מתמקדת העמותה. פרויקט נוסף הוא פרויקט ליווי ארוך טווח המיועד בעבור כל בני הנוער המתגוררים באזור הפריפריה, ומעוניינים לקבל את המענה באמצעות ליווי אישי המתבצע בליווי של נצגיי העמותה ותוך שימת דגש על מימוש הפוטנציאל, החל מגיל 16 ועד השתלבות בצמתים חשובים בחיים – צבא, אקדמיה ובהמשך גם בשוק התעסוקה. תוכנית זו זוכה לגיבוי מצד רשויות הרווחה לצד הצוות החינוכי, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מצוינת לספק לבני הנוער מעטפת מלאה שתוביל אותם להצלחה, כחלק מליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך.

סיוע בזמן מגפת הקורונה

חלק מהותי מהפעילות של עמותת אחינועם למען החברה הישראלית מתרחש לא רק בזמן שגרה אלא גם בזמן משבר, כפי שהגיע לידי ביטוי בחלוקה של מחשבים מחודשים כמו גם חדשים בעבור בני נוער שידם אינה משגת. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי פעלו לטובת קידום של חלוקת מחשבים המתבצעת בכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה, כל זאת כחלק מהבנה כי נדרש כבר עכשיו לפעול לטובת יצירה של שווין הזדמנויות, גם בתחום החינוך והטכנולוגיה. תוכנית זו הצליחה בצורה יוצאת מהכלל, ועדות לכך ניתן למצוא ביכולת של העמותה להעניק מעל ל-25,000 מחשבים שנאספו מהציבור. בכך, הצליחה העמותה להוביל ליצירה של שינוי משמעותי שמגיע לידי ביטוי בשווין הזדמנויות, גם בזמן משבר כמו תקופת הקורונה.

לסיכום

עמותת אחינועם הוקמה מתוך מטרה לסייע לחברה הישראלית ואף לדאוג לעתידם של בני הנוער, כחלק מהבנה כי כך ניתן לסייע להם להתגבר על מכשולים ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של חברה חזקה גם מבחינה חברתית אבל גם מבחינת היכולת לסייע להתגברות על מחסומים לחיזוק החברה בישראל. לפרטים נוספות אודות הפעילויות הנוספות של העמותה, היכנסו לאתר הרשמי ובכך תוכלו לא רק לקבל הצצה לעשייה חברתית ענפה אלא גם לסייע בעצמכם לטובת המשך הפעילות של עמותה הפועלת ללא מטרות רווח, ומתוך מניע ערכי שרואה את האחר בדרך להצלחה.