לימודי עיצוב אופנה במילאנו

אין זה סוד שהעיר מילאנו נחשבת לעיר מובילה בתחום האופנה, ואכן מגוון מותגי על נולדו בעיר המרהיבה, מותגים כמו פראדה, גוצ'י, ורסצ'ה וכדומה. מכאן שאם נתון זה מעניין אותך מעבר לשיקולי טיול ושופינג, את מוזמנת ללמוד עיצוב אופנה במוקד החם ביותר, היכן שכל בית קפה, חלון ראווה וסידור של בובת תצוגה נושם ומבוסס הרמוניה, בדים, גזירות, שילובים, קימורים, קונספטים – אופנה בשיא הדרה, כי לצד העובדה שאופנה ניתן ללמוד בכול מקום, הרי שהשראה לא תימצא בכול מקום ומרצים איכותיים הינה סוגיה בפני עצמה.

הקשר של דרכון אירופאי

נשמע חלום ללמוד אופנה בעיר הבירה של העיצוב, אך באותה נשימה נשמע כמו משהו לא מושג? ובכן תמיד צריך לבחון אלו כלי משחק חולקו לכם ובהתאם לפעול. כך למשל אם אתם עשירים, נראה שתצליחו לגבור על המכשול הכלכלי, או אם באילן היוחסין שלכם מופיעים בני משפחה שהם ממגורשי פורטוגל או ספרד, ייתכן שגם עבורכם החלום קרוב מתמיד. שנרחיב? יהודים שהם ממגורשי פורטוגל יכולים להשיג דרכון פורטוגלי, צעד שמוביל ליהנות מדרכון אירופאי (פורטוגל היא חלק מהאיחוד האירופאי). כחלק מהיתרונות של הדרכון האירופאי מתאפשר ללמוד באירופה לימודים גבוהים לצד סבסוד מלא, להתקבל למוסדות גבוהים ביתר קלות, לעבוד באירופה בזמן ולאחר הלימודים וכדומה, כך שבאמצעות הדרכון ניתן ללמוד, להתפרנס ולהתוות דרך תעסוקתית בתחום כה נחשק.

מלגה

טוב לדעת שגם אם אילן היוחסין שלכן אינו משחק לטובתכן וגם אם אין לכן את הסכומים הנדרשים עבור לימודי עיצוב במילאנו, עדיין יש עוד דלת שדרכה ניתן לעבור, ופה אנו כמובן מדברים על מלגה. לא מעט סטודנטים ישראלים נעזרים במלגה ובשכר לימוד מסובסד. עזרה זו אפשרי לקבל על סמך גודל הדירה, מצב כלכלי של ההורים ונתונים משלימים.

מוסדות נחשבים

אז איפה לומדים עיצוב באיטליה? יש כמה מקומות: ב"פוליטכניקו מילאנו", ב"בית הספר לעיצוב "IED שמחזיק קמפוס גם במילאנו, ב"אקדמיית "UpToDate וב"בית הספר מרגוני". מהם תנאי הקבלה? ובכן פה דרכון אירופאי פחות יעזור, אלא יותר כישורים אישיים. כך למשל לרוב נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה, לעבור מבחן שפה (ברמה קלה), לעתים רחוקות נדרשים להציג תיק עבודות וכמובן שנדרשים לעבור מבחן כניסה. בכל מוסד הדרישות מעט שונות.

לכי על זה בשיא הסטייל!

מכאן שאם בתור ילדה קטנה לקחת חולצה גדולה ומספריים ויצרת שמלה חדשה, אם כיום את הולכת לכל תערוכה של עיצוב אופנה וגם אם רק שילוב המילים "מילאנו" ו"לימודי עיצוב" גורמים לך התרגש, הרי שזהו בדיוק הזמן לבחון היתכנות, וגם אם אנשים ירימו גבה וגם אם דלת אחת נמצאה נעולה, עדיין אל תוותרי על חלום שמחבר בין השכלה, הנאה ועתיד תעסוקתי מזהיר. מחפשת מקום להתחיל בו? תבררי תנאי קבלה, אלו "קלפים" חולקו לך וכמובן שמומלץ לדבר עם סטודנטים שכבר מגשימים את החלום, כי אין כמו מקור מידע מגוף ראשון.

קראי גם את הכתבה שלנו: 5 סיבות טובות ללכת לתצוגת אופנה

כתיבת תגובה