אחד הרגעים המשמעותיים ביותר בחייהם של בני זוג, ובחיי משפחה כיום, הוא לידה של ילד. מי יכול להעביר במילים את התחושה העילאית והמדהימה הזו, כאשר ילד מגיח מתוך תעלת הלידה של אימו האוהבת לאוויר העולם, פותח את פיו ובוכה את הבכי הראשון בעוד אביו ואימו מסתכלים בו באהבה אין סופית ובהתרגשות שאין לתאר אותה גם באמצעות אלפי משפטים. אין ספק, שבכדי להגיע לרגע המכונן והמרגש הזה, עומלים אנשים רבים, ונעשות הכנות רבות. האנשים הרבים הם ההורים כמובן, האחיות המסורות, הרופאים, צוות בית החולים, ועוד אוסף שלם של גורמים. לאורך כל הלידה, ישנם מספר כלים חשובים ביותר, שיכולים לעזור לכל הורה בתהליך הזה, ואחד מהם הוא פורטל היולדות אותו מפעיל בית החולים שערי צדק, ושאודותיו נפרט במאמר זה.

מהי בעצם מטרת פורטל היולדות

פורטל היולדות של בית חולים שערי צדק, אליו ניתן להגיע כמובן בקלות, מכל מקום ברחבי האינטרנט, הוא בעצם פלטפורמה אותה יצרו אנשי מקצוע בתחום הלידה, הכוללים בין היתר רופאים, מיילדות, אחיות, יועצות היריון, תזונאיות, פיזיותרפיסטיות, מומחים ברפואת נשים, עובדות סוציאליות ופסיכולוגיות.

תמיכה קודם הלידה

כלל הגורמים הללו, יצרו עולם תוכן שלם, שמלווה את היולדת, מהרגע הראשון בו היא מודעת לכך שהיא אכן בהיריון, ולאורך כל התקופה של ההיריון, באמצעות עצות להתנהלות נכונה, תמיכה נפשית ופיזית, התייעצות עם כלל הגורמים הרלוונטיים לכל תחום שיכול להתלוות להיריון, ובעיקר ניתן להגיד על הפורטל הייחודי הנ"ל, שהוא עושה סדר בכל עולם המושגים המסובך הזה, שמלווה את הלידה הראשונה וגם לידות אחריה.

 

 

תמיכה לאחר הלידה

בנוסף, חשוב לציין כי הפורטל מלווה את היולדת גם אחרי הלידה, על ידי מעקב מפורט על מדדי ההתפתחות של הילד, בריאות האם, תמיכה נפשית בבעיות שיכולות להתחרש לאחר הלידה, וייעוץ קבוע ומתמשך עם כלל הגורמים שמלווים תינוק לאחר הלידה. לכן, חשוב מאוד להיכנס לפורטל, ולהתחיל לקרוא את דפי המידע השונים, לחצו כאן על מנת להגיע אליו.

התוכן אותו הפורטל מציע ליולדת

כעת, נעבור על תכנים מרכזיים אליהם יהיה ניתן להגיע דרך פורטל הלידה של בית החולים שערי צדק.

ההיריון שלי

תחת קטגוריה זו באתר, תוכלו לעבור במסודר על כל השלבים שיש לעבור לפני הלידה בצורה מסודרת. החל מהסברים והפניות לבדיקות גנטיות קודם היריון, בדיקות מעקב בתקופת ההיריון, הנחיות לתזונה נכונה בהריון והדרכה לזיהוי מצבים בעייתיים רפואית ונפשית בעת התקדמות ההיריון. נוסף על כך, תוכלו בדפים אלו, לקבוע את תוכנית הלידה שלכם יחד עם הייעוץ של אנשי המקצוע באתר בצורה מסודרת.

קורס הכנה ללידה

הלידה, במיוחד כאשר אתן חווות אותה בפעם הראשונה, היא מאורע מורכב, מפחיד מעט ומלא במתחים וחששות. בדיוק לשם כך, בפורטל היולדות של שערי צדק, ישנה פינה מיוחדת בה תוכלו לשמוע על קורס ההכנה ללידה מבית שערי צדק ומחלקת היולדות בו. בדף זה, תוכלו לצפות בסרטון שיסביר על הקורס, לקרוא עליו בצורה מפורטת, וכמובן להירשם. לחצו כאן על מנת לעבור לדף ההסבר על קורס ההכנה ללידה.

הלידה

תחת קטגוריה זו, תוכלו לקרוא הסברים מפורטים על צורות הלידה השונות, הקשיים שיכולים להיתקל בהם בלידה וההתמודדות איתם, ובעיקר תוכלו להבין בצורה מסודרת כיצד ואיך מתרחשת הלידה.

לסיכום

כל מה שנשאר לכם הוא להיכנס לפורטל הלידות של שערי צדק ולהתרשם מהאתר היפה. לחצו כאן לכניסה.