כולנו יודעים כי מראה השיער שעל ראשינו יכול להעלות את מצב הרוח ממש כמו שהוא יכול להעיב עלינו. שיער מבריק, מלא חיים מטופח ונעים למגע – גורם לנו לחוש בטחון ומאפשר לנו להראות טוב בכול מהלך היום. אבל מה עושים כשהקרקפת יבשה או שומנית? כיצד מטפלים בשיער פגום? ואיך אפשר לשמור על שיער בריא? הנה מדריך קצר שכדאי לגזור ולשמור:

ביקור אצל רופא עור

נשירת שיער מתרחשת לעיתים בשל חוסר איזון הורמונלי כזה או אחר. כדי להבין כיצד אפשר לבצע טיפול בנשירת שיער אצל נשים, מומלץ לקבוע תור לרופא עור שיוכל לאבחן את מצב זקיקי השיערה ולבחון את מצב הקרקפת כדי לגלות האם ישנה מחלת עור שגורמת לנשירה. לאחר האבחון יתאים הרופא טיפול נקודתי לבעיה.

שמירה על תזונה נכונה

חוזקם של הגוף של מערכות ואיברים שונים תלוי מאד בתפריט היומי שלנו. בריאות השיער כמו גם בריאות הקרקפת, הציפורניים ומראה העור  – תלויים מאד בתפריט היומי. לכן חשוב לבצע שינויים לטובה בתפריט כדי לאפשר הזנה לגוף שתשפיע בסופו של דבר על בריאות השיער. כדי לבצע התאמה של תפריט מאוזן, מומלץ לפנות אל תזונאית של קופת החולים. בצעו בדיקות מתאימות כדי לבדוק אם יש ערכים חסרים בדם ולאחר מכן הגיעו עם התוצאות לתזונאית. בהתאם לתפריט ולמראה השיער שלכם, יבנה לכם תפריט עשיר בחלבונים, באבץ, בברזל וקראטין שחיוניים מאד לשמירה על שיער בריא ומלא.

איך לשמור על שיעור בריא עידן בן אור

חפיפה נכונה

חשוב לחפוף נכון את השיער ולהפיק את המקסימום מפעולת הניקוי. ההמלצה בנוגע לתדירות החפיפה היא בדרך כלל חפיפה של יום כן ויום לא: זאת כדי לייצר שומניות חיונית בקרקפת. נסו למצוא שמפו ללא מלחים וכזה שמתאים לסוג השיער שלכם (שמנוני או יבש). בזמן החפיפה עסו את הקרקפת במשך מספר דקות כדי להזרים את הדם אל השורשים. שטפו את השיער טוב ונסו להימנע משימוש במרכך שעלול לעודד נשירת שיער. ייבשו את השיער מעט לפי הסירוק וותרו על שימוש בפן בעוצמת חום גבוהה (מה ששורף את הקראטין בשיער ).

טיפול בסטרס

סטרס (לחץ) שפוקד אותנו בחיי היום יום עלול לגרום לשינויים חיצוניים לרעה. מי שאינו ישן בלילה בשל חרדות, מי שנמצא בלחץ נפשי יומיומי ומי שמרגיש כי חיי היום יום מהירים ואינטנסיביים מידי עבורו: ישים לב לשינויים לרעה בתפקוד מערכת העיכול, בשינויים בגוון העור ויסבול לעיתים גם מנשירת שיער. כדי להפחית את רמות החרדה יש להגיע לרופא המשפחה ולבדוק איזה טיפולי גוף נפש אפשר לקבל דרך קופת החולים. נסו לתרגל יוגה ומדיטציה על בסיס יומי ותרגלו מדיטציה בשיטת מיינדפולנס שעוזרת להשקיט מחשבות ולאזן את הגוף. באמצעות ביצוע כלל הפעולות שמיננו – השיער שלכם יתחיל להשתקם ומכאן יתמלא ויהפוך לחיוני יותר.

כדאי לכם לקרוא על מברשת השיער

כתיבת תגובה