אנו עשויים להעביר מסרק דרך השיער החפוף במקלחת או להשתמש במברשת עגולה בכדי להשיג אותה המראה הנפוח והמושלם, אך האם עלינו להעביר את המסרק בשיער שלנו יותר מהרגיל או להעניק לו שימוש מיוחד?

לדברי מומחים, הברשת השיער פעמיים ביום זה האידיאלי. פעם אחת בבוקר ופעם בערב לפני השינה. עם זאת, התדירות המומלצת של הברשת שיער נקבעת גם על ידי אורך ומרקם השיער. שיער מתולתל שונה משיער חלק.

רוב הזמן אנשים עם שיער מתולתל ומרקם קשיח מאוד רק מברישים את השיער שלהם כשמגיע הזמן לשמפו – לא כל יום. בעלי שיער ארוך עשויים להרוויח מהברשת השיער שלוש פעמים ביום: בוקר, צהריים ולפני השינה כדי להימנע ממראה מבולגן של השיער.

מהם היתרונות של הברשה?

הברשת שיער נובעת בדרך כלל משתי סיבות: לטפל בקשרים שונים בשיער או להעניק לו ברק ולהפוך אותו לבריא. בלוטות החלב מייצרות שמן כדי לשמן את הקרקפת והשיער. הברשה היא דרך טובה להפיץ את השמנים הטבעיים דרך השיער עד הסוף, וכתוצאה מכך שיער מבריק לאחר ההברשה.

השורשים שלך אפילו ישתמרו פחות ולא תצטרכי להשתמש בשמפו. נוסף על כך, אנו מאבדים בממוצע 100 שערות ליום, כך שהברשת השיער היא דרך טובה להסיר את השיער הרופף.

בנוסף להשפעה על בריאות השיער וטיפול בקשרים בשיער, הקרקפת יכולה גם להפיק תועלת מסריקה טובה. כדאי לתת לקרקפת הברשה יסודית לפני שמפו. שיער ניזון מזרם הדם והברשת הקרקפת מעודדת את הדם לעלות אל פני הקרקפת וגורם להגברת זרימת הדם באזור, מגביר את זרימת הדם לזקיק השערה, מה שבתורו ממריץ את צמיחת השיער. הוא גם מציין שהפניית הראש הפוך עלולה להגביר את זרימת הדם לקרקפת, מה שעשוי לקדם את צמיחת השיער.

מהם היתרונות של הברשה

מה קורה אם אתה מברישים את השיער יותר מדי?

עם היתרונות של מברשת שיער, קשה להאמין שיש דבר כזה הברשת יתר של השיער. זה נכון במיוחד כאשר משתמשים במברשת פלסטיק, צחצוח השיער יתר על המידה עלול לגרום לחיכוך ולפגוע בזיק השערה, וזו תורמת לשבירת השיער וקצוות מפוצלים. אם השיער רגיש כתוצאה משימוש בתכשירים כימיים שונים כמו צבע לשיער או חמצון, השיער כבר יהיה נקבובי ופגום ולכן מומלץ להיזהר בעת ההברשה. יש להבריש בזהירות שיער עדין וחלש.

מומלץ לדבוק בהמלצה זו פעמיים ביום – אלא אם כן יש לך שיער מתולתל או שיער בעל מרקם מיוחד, אז ההברשה לפני השמפו היא הטובה ביותר. עם זאת, אנשים עם שיער מתולתל או בעלי מרקם מאוד לא צריכים להבריש את שיערם לעתים קרובות מאוד אם הם רוצים לשמור אותו במרקם הטבעי. אם את אוהבת את התלתלים והמרקם שלך, כדאי לך להניח את מברשת השיער, שכן היא תיישר את התלתל.

כתיבת תגובה