החל ברפיון שלאחר ההיריון ועד למשקל עודף במצב הירך, נשים וגברים כאחד רחבי העולם בוחרים לעבור ניתוחים פלסטיים כדי לשפר את מראה המדידה שלהם. למרות הפופולריות הגוברת של הליכים ממוקדים מינימלי פולשניים בגוף לטיפול באזור זה, לא נראה שיש ירידה מקבילה בהתעניינות המטופלים מתיחות בטן – למעשה, הנתונים הסטטיסטיים של ארגוני בריאות ברחבי העולם מראים שמאז שנת 2000 מספר מתיחת הבטן שבוצעו עלה פי 2.

מטופלים רבים הנראים עם בטן חלקה וחלקה יותר שואלים אם מתיחת בטן או שאיבת שומן זו הבחירה הטובה יותר עבורם. רק ייעוץ אישי עם מנתח פלסטי מוסמך יכול לאשר באמת איזה הליך ישיג בצורה הטובה ביותר את יעדיך – ולשם כך, ישנם משתנים עיקריים שאנו מעריכים לגיבוש תכנית ניתוחית המותאמת אישית.

מי יכול לבצע ניתוח מתיחת בטן?

ניתן לבצע מתיחת בטן אם יש לך עודפי עור, רפויים ו / או שרירים נמתחים של דופן הבטן (המכונה לפעמים כריתת דופן בטן). בעוד שהטיפול בעור הבטן הוא קוסמטי בהחלט, לעיתים עשוי להתבצע גם תיקון דופן הבטן לשיפור תפקודי.

מי יכול לבצע ניתוח מתיחת בטן

הידוק דופן הבטן:

לאחר חווית ירידה מאסיבית במשקל או הריון ולידה, שרירי בטן יציבים ומרכזיים בעבר יכולים להשתחרר ולהיחלש, לעיתים עד לנקודה בה הם נפרדים זה מזה. אפילו האימונים האינטנסיביים והממוקדים ביותר אינם יכולים להחזיר לעצמם את מיקומם. תופעה זו מופיעה לעיתים גם אצל גברים בגילאי העמידה.

כאשר השרירים בדופן הבטן נפרדים, לאברים החיוניים באזור יש רק פס דק של רקמת חיבור המחזיק אותם במצב. מלבד התרומה למראה הבולט של הבטן, מצב זה פוגע בתמיכה בשרירים וגורם לבעיות יומיומיות כמו כאבי גב תחתון, עצירות, דליפת שתן או בריחת שתן, ואפילו קשיים בתפקודים פשוטים כמו נשימה ו / או תנועה.

מתיחת בטן רגילה או מלאה יכולה לספק הזדמנות לסוג הידוק השרירים הנדרש לחיזוק דופן הבטן, כמו גם להסרת עור מיותר ולהידוק יתר. שאיבת שומן היא הליך מתאים לחולים המעוניינים לטפל בעודפי שומן בבטן או בכיסי שומן מקומיים אחרים בגוף. מכיוון שהוא אינו יכול להתייחס לעודפי עור או שרירים רפויים, חולים חייבים להיות בעלי טונוס שרירים ואלסטיות מתאימה כדי לשמור על מראה קווי מתאר חדשים. שאיבת שומן איננה הליך הרזיה.

טיפול באמצעות שאיבת שומן עם מתיחת בטן:

לחולים המעוניינים לטפל ברפיון העור ו / או בהפרדת שרירים יחד עם עודף שומן באזור הבטן, יתכן שתידרש גם מתיחת בטן וגם הליכי שאיבת שומן. על מנתחים פלסטיים להעריך כל מקרה לגופו האם ניתן לבצע את שני ההליכים בו זמנית, או בנפרד בשלבים.

אצל מטופלים צעירים ובריאים יתכן וניתן לבצע בו זמנית פעולה שתמזער את זמן הריפוי הכללי, אך עבור רבים אחרים, צריך לנקוט בגישה זהירה יותר להפחתת היקף הטראומה והדימום הכירורגי. הסדר בו מבוצעים ההליכים – או אם נבחר רק הליך בודד – תלוי בתכונות הגופניות של המטופל ובמטרות האסתטיות שהם רוצים להשיג.

כתיבת תגובה