שיער גוף מיותר – לא אסתטי בעליל, מציק מאד במיוחד בקיץ ובאופן כללי פשוט בא לנו לא טוב! נשים וגברים רבים מתמודדים עם הסוגיה השעירה והמעצבנת ומחפשים כל הזמן שיטות חדשות ומקוריות להפטר משיער הגוף המיותר. גילוח? שעווה? פינצטה? יש כאלה שאוהבים את השיטות הקלאסיות ואחרים שדווקא מאמצים את הבשורות שהטכנולוגיה הביאה איתה ומשתמשים באחת מתוך שלל השיטות הרבות והמגוונות שעוזרות להיפטר מהשיער המיותר ולהרגיש הרבה יותר טוב עם עצמנו, עם בטחון עצמי גבוה וראש מורם. בואו נעשה קצת סדר בדברים ונדבר על הדרכים העומדות בפנינו כיום להסרת שיער.

השיטות הקלאסיות

יש כאלה שהם פשוט הטיפוס הקלאסי ויעדיפו להפטר משיער מיותר באמצעות גילוח, שעווה או אפילו עם העבודה הסיזיפית של הפינצטה. כמובן שאין בכל כל פסול, אבל שגם בדרך הזאת ישנם חידושים רבים ואפשר להפוך את התהליך להרבה יותר ידידותי ונעים. בסקירה הבאה תמצאו מגוון מסירי שיער מומלצים ואיכותיים שיעזרו לכם במלאכה. רק לא לשכוח תמיד לקחת בחשבון את סוג השערה שלכם, את האיזור ממנו אתם מעוניינים להסיר את השיער ואת אופן הצמיחה שלו לאחר השימוש.

לייזר

שיטת הסרה נפוצה ביותר עם תוצאות מעולות בטווח הארוך, אך מצריכה סבלנות ויכולת לסבול כאב קל. בשיטה הזאת עובדים על הרס תמידי של השערה על ידי קרן הלייזר. את הטיפול עושים אחת לכמה זמן (תלוי במכון) וחוזרים עליו במשך מספר חודשים עד שהשערה פשוט מפסיקה לצמוח. חשוב לדעת שהטיפול לא מתאים לכולם, אך הוא הוא מצויין לבעלי עור בעיר ושיער שחור וכהה. במידת הצורך, גם לאחר סיום סדרת הטיפולים, ניתן לחזור לטיפולים נוספים לצורך תחזוקה.

כל השיטות-להסרת שיער

מכשירים ביתיים להסרת שיער לצמיתות

בדומה מאד לטיפולי הלייזר, המכשירים הביתיים עובדים עם גלי אור שלמעשה משמידים את השערה. יש לחזור על הטיפול כמובן לעיתים תכופות כאשר בשלב מסוים השיער אמור להעלם לצמיתות. היתרונות בשימוש במכשירים הביתיים הוא קודם העובדה שלא צריך לצאת מהבית בשביל הטיפול. מצד שני, המכשירים האלה הם לעיתים יקרים ויש לבצע תחזוקה שוטפת בעבורם. למי שיכול להרשות לעצמו בהחלט מדובר בפתרון מעולה.

IPL

שיטה שדומה במהותה לשיטת הלייזר ועובדת על גלי אור. גם כאן יש צורך בסדרת טיפולים המתפרסת על פני זמן ארוך במרווחים קבועים וגם כאן ניתן לבצע טיפולי השלמה ותחזוקה לאחר סיום הטיפול המוגדר. היתרון המרכזי בשיטה הזאת על פני הלייזר, הוא כי הטיפול מתאים לאו דווקא לבעלי עור בהיר בלבד, אלא בגדול לכל גווני וסוגי העור והשיער.

ואלו הן על קצה המזלג השיטות הפופולריות ביותר להסרת שיער. אם אתם עדיין לא בטוחים מה הכי מתאים לכם, בהחלט מומלץ להתייעץ עם קוסמטיקאית ולקבל חוות דעת אישית שמתאימה לסוג העור והשיער שלכם. בהצלחה!

כדאי לקרוא: טיפולי היופי שהפכו להיות עניין שגרתי

 

כתיבת תגובה