תפירת בגדים בעיצוב אישי

לקנות בחנויות או באינטרנט – OUT, לתפור לעצמך בגדים בעיצוב אישי – IN. איך תוכלי להצטרף לטרנד שכבש את ישראל ולתפור בעצמך מגוון פריטים? להלן מדריך מיוחד.

תפירה בעיצוב אישי: כל אחת יכולה!

אחד הטרנדים החמים של השנה האחרונה הוא ללא ספק תפירה ביתית. למעשה, סגירת חנויות הבגדים לצד השעמום בעקבות השהייה הארוכה בבית הובילה ללא מעט פאשניסטות שהחליטו לעצור הכול, ולהתחיל לתפור. למרות שצריך מיומנות וניסיון, גם את יכולה לתפור מגוון רחב של בגדים בעיצוב אישי שלך. אולם, בכדי שתוכלי לעשות זאת חשוב שתעברי על השלבים אותם נציג לך במדריך המיוחד שמאגד את מיטב הטיפים. מוכנה? קדימה, בואי נתחיל:

הצטרפות לקורס

אם מעולם לא תפרת אפילו עם חוט ומחט, השלב הראשוני הוא להירשם לקורס תפירה למתחילות. מדובר בקורס קצר שמאפשר לך ללמוד את הבסיס של התפירה, דרך תופרות עם ניסיון של שנים רבות או תדמיתנים. נוסף לכך, ניתן לקחת קורס פרטי עם תופרת או להצטרף לקורס מקוון. בדקי את האפשרויות ובחרי באפשרות שמתאימה לך כך שתוכלי ללמוד בזמנך הפנוי.

לוח חזון

הצעד הראשון הוא לראות את החזון ולחלום רחוק. אחרי הכול מדובר בעיצוב אישי שלך. שבי עם דף ועיפרון והתחילי לחשוב על גזרה של בגדים, הצבעים וכמובן הטקסטורה. ניתן להשיג בדים בחנות הבדים  Cadena בעלות כספית אטרקטיבית ועם משלוח עד הבית, כאשר רצוי לגזור חתיכה קטנה של בד ולהצמיד אותה לגזרה של הבגד אותו את מתכננת ללבוש בכדי שתוכלי לבצע שינויים או להחליט על מיני קולקציה שלך, בהתאם לבדים אותם בחרת ולטעם האישי שלך.

קבלת השראה

דרך מצוינת לקבל השראה לגבי בגדים אותם ניתן לתפור בבית אפשר לקבל דרך הרשתות החברתיות. אינסטגרם וטיקטוק מהוות אופציה נהדרת בעבורך, בשל העובדה כי ישנם סרטונים מפורטים שמאפשרים לך ללמוד צעד אחר צעד איך להתחיל לתפור. עדיף להתחיל בדגם קל יחסית כמו חולצה או גרב ומשם להמשיך לדגמים מורכבים, כל זאת בהתאם לקצב ההתקדמות שלך. תוכלי להפוך לפאשניסטה מצליחה בתוך זמן קצר, הרבה יותר ממה שאת חושבת.

רכישת מכונת תפירה

כיום ישנן לא מעט חנויות באינטרנט כמו גם פיזיות שמוכרות מכונות תפירה למתחילות בטווח מחירים נוח למדי. רצוי לבצע השוואת מחירים וכן לבחון את התוכניות של המכונה, כאשר היום רוב המכונות הן למעשה אוטומטיות ובהתאם לכך מאפשרות לבצע את תהליך התפירה באופן קל ואפילו מהיר. קחי בחשבון כי בדגם הראשון שלך וכנראה גם בבאים יהיו תקלות, אולם עם הזמן תלמדי כיצד לעבוד עם המכונה ולהפיק ממנה את המיטב.

גרסת ניסיון

מאחר ואין לך ניסיון בתפירה התחילי קודם כל בגרסת ניסיון. גרסת ניסיון היא טיוטה ראשונית שעל הבסיס שלה ניתן לייעל את הבגד אותו את תופרת. בהתאם לצורך תוכלי לעשות תיקונים ולאחר מכן לייצר את הגרסה של הבגד בצורה איכותית ונכונה, גם אם נדרשים כמה וכמה ניסיונות. קחי בחשבון כי צריך הרבה מאוד סבלנות וגם צבירת ביטחון עצמי אולם ככל שתראי שאת מתקדמת מבחינת הסקיצות, כך התוצאה שלך תהיה הרבה יותר טובה. תמיד תוכלי לבקש עצות בתחום בסטיילינג או חוות דעת ממדריכי הקורס, חברים לקורס או חברות פאשניסטות.

 

לסיכום, תפירה בעיצובי אישי היא ממש לא קשה כפי שאת בוודאי חושבת. עם הרבה מוטיבציה, סבלנות ורכישת מיומנות כל אחת יכולה לעצב פיס ייחודי שמזוהה איתה. מומלץ כמובן לקחת קורס או להצטרף לקבוצת תפירה, מתוך מטרה שתוכלי ללמוד את המיומנות וכן הניואנסים הקטנים לצורך יצירה של בגד ואפילו קולקציה שמורכבת כולה מפריטים מיוחדים שאת תפרת בכוחות עצמך. אז קדימה, למה את מחכה? נצלי את הזמן לטובת תחביב חדש.