נעלי זמש הן ללא ספק נעלים בעלות אמירה, אך יחד עם זאת רבות מתלבטות האם ללכת אחרי הלב או שמא לחפש אחר נעל אחרת, ולו כי ידוע שאם נשפוך קפה על הנעל, יהיה די קשה להסיר את הכתם. אם כן מה עושים? לא מעט דברים, אך דבר אחד אין לעשות – אין לוותר על הנעל האיכותית שסוף סוף עונה על כל מה שחיפשת.

מעבר למגבון

אז כיצד באמת ניתן לטפל בנעלי זמש? ובכן נכון שבמקרה זה מגבון לא יעזור, אך אם רק תשמרי על ראש פתוח, תגלי שקיימים לא מעט טיפים נפלאים, כאלו שגם לך מוטב להכיר, ולו ולקראת הרכישה הבאה. סקרנית? יש לך סיבה טובה, אך ראשית נעצור ליישר קו ונסביר מהו אותו זמש שמעניק חספוס מרגש ומרשים. ובכן זמש הנו עור הפוך בעל נראות מחוספסת ומגע רך, כאשר החומריות ידועה כמאוד עמידה, אם כי נוטה לאתגר בעת הופעה של כתם. מה אם כן ניתן לעשות? עברו על המהלכים הבאים:

ספריי ייעודי לנעלי זמש אלגנטיות

אם רק תשאלי, תגלי שיש ספריי ייעודי עבור נעלי זמש, כזה שביכולתו לא רק להסיר כתמי מים, אלא גם שומנים. ספרי זה נוטה להקשות את שכבת העור העליונה ועל כן לאחר הריסוס מגיע שלב השיוף. באמצעות נייר הזכוכית העדין ביותר משייפים קלות, ומיד חוזרים לנראות הראשונית והאלגנטית של הנעל.

ומה קורה במקרה שבו מעט בוץ נדבק לדפנות הנעליים? ובכן, באמצעות מברשת ייעודית לנעלי זמש ניתן להסיר בקלות ובמהירות בוץ יבש. פה נחדד שיש להתחשב בכיוון הסיבים, תוך כדי שמירה על תנועות קצרות ומהירות.

שמירה על נעלי זמש

ניקוי כתמים במיקומים מאתגרים

לצד מברשת ותרסיס, גם ישנה קובייה קטנה וחמודה למראה שייעודית לניקוי זמש. קובייה זו מתפקדת ממש כמו מחק. מכאן שאם מזהים שבנעלי הבלרינה החדשות הופיע כתם לא מתוכנן, ואף במיקום בעייתי ממש ליד הפפיון הקדמי, הרי שטוב לדעת שרק צריך לקחת את ה"מחק" ובאמצעות תנועות שמדמות מחיקה להסיר את הכתם. כמו כן, מהלך זה משאיר פירורים על גבי העור, ועל כן רצוי להשלים את הפעולה עם הברשה מהירה (באמצעות המברשת שכבר ציינו).

כתם כהה על גבי נעל בהירה

כתם בוהק על נעל בהירה אף פעם אינו אידאלי ובטח לא כשמדובר בכתם כהה במרכז של נעל זמש מעור בהיר. מה עושים? לפני שממהרים לצבוע את הנעל מחדש, טוב לדעת שניתן לשמור על הגוון הבהיר, ולו באמצעות שימוש בכמות מועטה של חומץ לבן או אלכוהול, אם כי לפני הניקיון מוטב לבחון את התגובה של החומר בפינה נסתרת.

טיפול בנעלי זמש צבעוניות

לא פעם כאשר נוצרים הפרשי גוונים בנעל זמש בגוון טבעי הבעיה פחות מורכבת ונראית לעין, ולו כי המראה עדיין אסתטי. עם זאת, כשמדובר בנעלי זמש צבעוניות כבר אין להרשות הפרשי גוונים, ועל כן נסביר כיצד ניתן למנוע מראש את הבעיה. כיצד? באמצעות ציפוי בחומר ננו קרמי! החומר יוצר שכבת הגנה שאינה מאפשרת לכתם לחדור לתוך הסיבים. מה עוד עשוי לסייע? שימוש בספוגית הפלא – בהחלט שווה ניסיון.

לכו על זה!

לבסוף נחדד שבין אם בוחרים בשיטה כזו או אחרת, מוטב לנקות את הנעל כשהיא מלאה בעיתונים או נעולה, ויש להתחיל ממברשת רכה ובהתאם לצורך לעבור למברשת מעט יותר קשה – בהצלחה!

כתיבת תגובה