אם אתם בעלי עסק קטן או בינוני בתחום הלייף סטייל, אתם בוודאי חווים בהתמדה אתגרים לא קלים של ניהול. מגוון רחב של דברים לטפל בהם, חלקם חשובים מאוד ואחרים ממש קריטיים, "הפתעות" שונות ולא  צפויות שמסבכות את לוח הזמנים, תקלות וסיבוכים לא צפויים, שינויים להם צריך להסתגל ועוד. את השוטף וגם את יוצא הדופן, חייבים לנהל היטב ובמקביל ובשורה התחתונה, זה לא פשוט. כיצד מתמודדים עם כל זה? האם שמעתם על ERP?

לנהל במרוכז ובאופן שיטתי

מערכות מסוג ERP או Enterprise Resource Planning, הן מערכות וותיקות בתחום ניהול המחשוב. מערכות אלה היו פופולאריות מאוד לאורך השנים, אבל בעיקר בעסקים גדולים יחסית. זאת, מאחר שהן מורכבות יחסית ולא המערכות הזולות ביותר. אלא שכיום, מערכות כאלה זמינות בגרסה נוחה הרבה יותר, גם עבור עסקים קטנים יחסית, בזכות שירותי הענן. אם תתעמקו למשל לגבי מערכת sap של חברת GNS, תקבלו דוגמה מצוינת של מערכת ERP ברמה גבוהה, כשרות ענן. מייד נרחיב לגבי היבט הענן, אך קודם הסבר קצר לגבי נושא ה-ERP עצמו: הרעיון המרכזי פשוט מאוד. מחשוב מסייע לעסקים להתנהל ביעילות והוא למעשה מהווה כיום הכרח וסוג פתרון סטנדרטי. אבל באילו מערכות מחשוב כדאי להשתמש? גישה אחת, טבעית, היא לחפש פתרון לכל היבט של תפעול העסק. בין אם זה ניהול מידע מסוג מסוים או ניהול תהליכי עבודה ספציפיים. גישה אחרת וזה רעיון ה-ERP, הוא לרכז את הכול למערכת אחת.

יתרונות ה-ERP

בשביל מה זה טוב? הריכוזיות של ה-ERP, מספקת לכם יתרונות רבים. שלושה בולטים במיוחד, הם:

"גרסה אחת של האמת" – בתור בעלי העסק בתחום הלייף סטייל ובכלל, תוכלו לראות במערכת את מצב העניינים העדכני, המדויק. ללא כפילויות של מידע, בין מערכות שונות.

שיפור הניהול – תודות לכך, תוכלו לשפר את קבלת ההחלטות הניהוליות שלכם.

צמצום הוצאות – צמצום הוצאות שהיו נגרמות, עקב כפילויות של מערכות.

 

 

מדוע דווקא בענן?

כפי שהזכרנו, יש גרסאות של מערכות ERP גם "בענן". מה זה אומר?

חיסכון במשאבים

השינוי הגדול בין מחשוב פנימי בעסק למחשוב ענן, מתבטא בכך שאין צורך לרכוש ולהתקין בעסק ולנהל לבד, חומרה ותוכנה עבור מערכת ה-ERP. תודות לכך, חוסכים בהוצאות הרבות סביב תחזוקה, תיקונים, שדרוכים וכדומה וכמובן בכוח האדם שנדרש לשם כך.

גמישות בשימוש

תוכלו לעבוד על המערכת בענן מכל מקום, בכל זמן ומכל מכשיר.

שיפור התחרותיות

ייתכן שמערכת ERP עם יכולות כאלה, כמערכת להתקנה מקומית בתוך העסק, הייתה דבר שלא יכולתם להרשות לעצמכם. בכך שגרסת הענן זמינה בקלות, היא מאפשרת לכם להתחרות עם מי שמשתמשים במערכות פנימיות בנוסח כזה.

המשכיות עסקית

המערכת לא תלויה במחשוב הפנימי שלכם. לכן, אם הוא נפגע באיזו צורה, היא והמידע שלה נשארים בטוחים.

עוד על מערכת SAP בענן

SAP בענן באופן ספציפי, מציע לכם יתרונות אלה:

לסיכום

ניתן לסכם את הנושא, בכך שכדאי לכל עסק קטן או בינוני בתחום הלייף סטייל להכיר את נושא ה-ERP. באופן מיוחד, כדאי להתעמק ביתרונות ה-ERP בענן וספציפית, מומלץ להכיר את מערכת SAP בענן שמציעה חברת GNS.