אין שאלה, ספורט ללא ספק בריא ואפילו מומלץ לילדים. ספורט מסייע לשרוף שומנים, לחטב את הגוף, מונע מחלות, מסייע לרפא מחלות, מהווה מענה עבור יצר התוקפנות, מעניק שליטה עצמית, תומך בדימוי העצמי ועוד, אך פה נוסיף פרמטר נוסף: העיסוק בספורט מסייע להשיג עור פנים יותר זוהר. מכאן שאם זהו הטריגר שחיפשתם על מנת להצטרף למסיבה, אתם מוזמנים להבין מהו הקשר ולמהר לאתר את סוג הספורט המועדף מבחינתכם.

חובתנו כהורים

באופן כללי ספורט מאט תהליכי הזדקנות ואף מאריך את תוחלת החיים, כאשר אם נדייק, נציין שמחקרים מראים ששילוב של ספורט מעניק בממוצע כחמש שנים נוספות. מהו ההסבר אתם תוהים? פשוט – ספורט מונע מגוון מחלות. מכאן שחשוב להרגיל את הילדים כבר מגיל קטן לעסוק בספורט, אך פה יש להבין שאין להכריח אותם לצאת לריצה בשכונה, אלא ניתן להסתפק בפעילות מהנה כגון קפיצה בטרמפולינה. מהי המסקנה? גם אם עור הפנים של הילדים עדיין מושלם, תשקלו לרכוש טרמפולינה לחצר, לרשום אותם לחוג ספורט, להעניק להם חבל קפיצה וכדומה.

חובתנו כהורים פעילות גופנית

קשר ישיר

הכול טוב ויפה אך אתם עדיין סקרנים לגבי הקשר שבין פעילות ספורטיבית לעור הפנים? ובכן ההסבר הוא כזה: פעילות ספורטיבית עשויה לאזן את רמות הסוכרים שמצויות בדם, עובדה שמובילה לשריפה של הגלוקוז ישירות בתאי השריר, כך שהוא אינו נשאר במחזור הדם לאורך זמן. מצב זה מונע קשרים בעייתיים בין הקולגן (חלבון חיוני עבור גמישות העור) למולקולות הסוכר, וזאת כי קשרים מעין אלו עשויים לפגוע בתפקודו המשמעותי של הקולגן – עשויים להוביל לעור פנים קמוט ונפול. בנוסף, פעילות ספורטיבית משפרת את המערכת המטבולית שגם כן מטיבה עם קצב הזדקנות העור.

מצב נפשי ומצב עור הפנים

עוד קשר עקיף למראה עור הפנים נוגע למצב הנפשי. ממצאים רבים מצביעים על הקשר שבין מצב הרוח לנראות עור הפנים, וזאת כי ככול שאנשים יותר חרדים או מצויים בדיכאון, כך הם עשויים להוסיף לעצמם קמטים נוספים. מכאן שטוב לדעת שבין היתר פעילות גופנית מפרישה חומרים שהם מוליכים עצביים, וכאשר אלו חסרים מגוון תופעות דיכאון עשויות להתעורר. לאור הדברים פעילות ספורטיבית מהווה תרופה טבעית – הן להרגשה והן לעור הפנים. בנוסף, אם נשב כל היום בבית ונתעמק בפחדים ובבעיות נחוש פחות טוב, אך אם נשלב פעילות גופנית נחוש יותר חיוניים, כך שאט אט נזכה לצאת מאותה תחושה מעיקה ונזכה להיראות במיטבנו.

ספורט תזונה ונראות

לבסוף נציין שאנשים שמרבים בפעילות ספורטיבית יותר מודעים לארח חיים בריא ועל כן הם לא רק מתאמנים ובשאר היום אוכלים פיצה וביסלי, אלא הם נוטים לשלב ארוחות בריאות, עובדה שבין היתר משפיעה באופן ישיר על מצב עור הפנים, כי העור שלנו הנו מעטפת שמגיבה באופן מידי לתזונה שצורכים – חומר למחשבה לקראת הפעילות הספורטיבית הבאה.

כתיבת תגובה