מצב של אובדן שן אחת או יותר כמו גם מקרים שבהם נדרש לעקור את השיניים מהווים את הסיבות העיקריות להליך של השתלת שיניים. כיצד הפרוצדורה מתבצעת ומה חשוב לדעת? במדריך המקוצר הבא.

חיוך של מיליון דולר: כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיניים וחששתם לשאול

החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור של כל אחד מאיתנו. למעשה, כאשר מתרחש מצב שבו נדרש לעקור שיניים או בשל אובדן שן בעקבות טראומה נדרש לעבור הליך של השתלת שיניים המחליף את הצורך בתותבות. מדובר באחד ההליכים הרפואיים המתקדמים ביותר היום של עולם רפואת השיניים, וזאת בשל פיתוח של שתלים דנטליים אותם משתילים באמצעות טכניקה ייעודית המבטיחה באחוזים גבוהים כי תוכלו לשוב לשגרת החיים ולקבל את החיוך עליו חלמתם. אם אתם גרים באזור המרכז והדרום, ומאחר ומדובר בהליך מתקדם הדורש מיומנות ומקצועיות מצד הרופא, נדרש לאתר מרפאה המתמחה בתחום של השתלת שיניים בראשון לציון אשר לה המלצות מוכחות בתחום, כל זאת בכדי להבטיח כי ההליך יתבצע על הצד הטוב ביותר ועם שימת דגש על מענה מדויק למבנה הלסת.

להחזיר את החיוך באילו מקרים תצטרכו השתלת שיניים

 

כיצד מתבצע הליך של השתלת שיניים?

הליך של השתלת שיניים הוא הליך כירורגי המתבצע ע"י רופא שיניים מומחה למחלות חניכיים, כירורגית פה או רופא שיניים בהכשרתו אשר עבר הכשרה מקצועית וספציפית לצורך ביצוע השתלות שיניים. ככל שהרופא מנוסה יותר, כך תוכלו להיות רגועים כי כספכם מושקע בחוכמה וכי ההליך יתבצע על הצד הטוב ביותר. את השתלת השיניים מבצעים תחת הרדמה מקומית או בהרדמה כללית, בעיקר כדרך להתמודדות עם החרדה שמלווה אצל חלק מהאנשים לטיפול אצל רופא שיניים. ההשתלה מתבצעת בשלושה שלבים: החדרה של שתל דנטאלי אל עצם הלסת באמצעות קיבוע, חשיפה של השתל עצמו והתקנה של כיפת מתכת ולאחר פרק זמן של בין שבוע למספר שבועות מתבצע השלב האחרון של התקנת השן הסופית. בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של ביצוע ההליך בפעם אחת ולא במספר שלבים, אולם הדבר משתנה בהתאם למצבכם האישי ועל כן התייעצות עם הרופא והצוות המקצועי הכולל גם טכנאי שיניים מוסמך מהווה חלק בלתי נפרד מהתהליך, לצורך הגדלת אחוזי ההצלחה.

איתור מרפאה – חיוני לצורך הצלחה

איתור של מרפאה מהווה את השלב הראשון בדרך לחיוך מושלם, ולכן חשוב להקדיש זמן ומאמץ לצורך איתור של מרפאה מובילה המעניקה מעטפת מקצועית החל משלב הייעוץ הראשוני ועד ליום שבו מתבצעת ההשתלה. בכדי שתוכלו לאתר מרפאה מובילה, אל תהססו ליצור קשר עם חברים ובני משפחה שעברו את התהליך כמו גם בדקו ברשת אודות המלצות ודיס המלצות. נוסף לכך, במעמד הפגישה בדקו מי הוא הצוות המקצועי והאם הוא מנוסה בתהליך של השתלת שיניים, כאשר הזמינות של המרפאה היא חשובה ביותר לצורך השקט הנפשי ומענה מיידי בעת הצורך.