חשבתם פעם על ענף הלק ג'ל בתור עסק מצליח? במאמר הזה אנחנו רוצים לפתוח לכם את העיניים לגבי אפשרות עסקית שאולי תתאים לכם. לק ג'ל הוא עסק עם הרבה יתרונות. הוא מושך אליו לקוחות שגם חוזרים מידי כמה זמן לטיפולים חוזרים ונשנים. מלבד ההוצאות על כוח אדם, אין הרבה הוצאות על סחורה. ניתן להתרחב עם עסק כזה ולפתוח סניפים בכל מיני מקומות אסטרטגיים. זה יאפשר לכם להרוויח יותר כסף כמעט באותה רמת מאמץ. בשביל להגיע לרשת לק ג'ל מצליחה תצטרכו לעקוב אחר כמה כללים. במאמר הזה ריכזנו לכם את עקרונות היסוד. קריאה נעימה:

הקמת עסק מסודר

הדבר הראשון בהקמה של עסק הוא שתהיה לו תשתית של סדר הכוללת תהליכים עסקיים מובנים. לשם כך תוכלו לבצע תהליכי הנהלת חשבונות באינטרנט בקלות וללא ניירת וגם לנהל את קשרי הלקוחות ואפילו העובדים בתוכנות אונליין. עסק שיש בו סדר ותהליכים נכונים הוא עסק שלא מבזבז זמן על פגישות שנשכחו להן ואפילו יכול להתייעל בביצוע מטלות שיווקיות כגון שליחת כרטיסי ברכה ליום הולדת של לקוחות וכו'. סדר בעסק ייתן לכם גם תמונת מצב עדכנית באשר למצבו הפיננסי. זה יאפשר לכם להגיב מהר יותר לכל מיני שינויים הנדרשים לבצע.

הכשרת עובדים

עסק לק ג'ל מצליח תלוי ברובו על העובדים והעובדות שבו. אותם עובדים הם נקודת המגע של העסק עם הלקוחות. הם צריכים להיות לא רק מקצועיים, אלא גם בעלי תודעת שירות, סבלניים, בעלי תושייה ואפילו אופטימיים ובעלי אנרגיה טובה. בכדי להשיג את כל זה, עליכם יהיה לייצר תהליך הכשרה מסודר – ממש קורס פנימי של העסק שלכם הכולל הכשרות פרונטליות וסטאז'. תוכלו להיעזר במורים לתחומים שונים שיגיעו ויעבירו את אותן ההכשרות. הכשרה כזאת תיצור לכם גם תדמית של מקום נחשק לעבוד בו, דבר שיחלחל בסופו של דבר גם ללקוחות עצמם.

לשלוף ציפורניים: איך להפוך לק ג'ל - לאימפריה

פתיחת סניפים

הכסף הגדול בעסקי הלק ג'ל מגיע כאשר פיצחתם את הנוסחה להפעלת מקום אחד ואתם מתפנים לפתוח את המקום, הסניף, הבא ואת אלו שאחריו. בשביל לעשות זאת, תצטרכו לדאוג לשרשרת ניהול שמורכבת מכמה עובדים שהם גם מחויבים לעסק וגם בעלי כשרון ניהולי. הגיעו איתם לצורת תגמול אשר מבוססת על משכורת עם רכיב כלשהו שמבטא הצלחה של הסניף שלהם. כך אתם יוצרים זהות אינטרסים בין העסק לבינם.

דגש נוסף בפתיחת סניפים חדשים הוא מחקר מקיף בנוגע לבחירת המיקום של כל סניף וסניף. בדקו את התחרות בתחום, אם היא לא גדולה – בדקו מדוע זה כך? האם זהו אזור בו השירות לא מבוקש? הקמת סניף היא בהרבה מובני ממש כמו הקמת עסק חדש שדורש תשומת לב משלו.

שולפים ציפורניים: שלב הזכיינות

כאשר יש לכם כבר כמה סניפי לק ג'ל מתפקדים, עם נהלים ברורים, שרשרת ניהול ותכנית הכשרה של עובדים, תוכלו לחשוב על השלב הבא – זכיינות. זהו שלב בו אתם מציעים ליזמים חדשים לעשות שימוש במותג שלכם ובכל התהליכים העסקיים אותם פיתחתם, כולל תכנית ההכשרה לעובדים. בתמורה, אותו יזם מעביר לכם דמי זכיינות חודשיים ועמלה מסוימת מהמכירות. זו עסקה שיכולה מאד להתאים לשני הצדדים. אתם מקבלים הכנסה ללא סיכון גדול והיזם מקבל זכות שימוש במותג והקמת עסק מצליח בתמורה לתשלום מסוים. זכיינות יכולה לעיתים להיות פתרון טוב לאחד המנהלים העובד אצלכם שהחליט לצאת לדרך עצמאית. במקום להיפרד, תוכלו להמשיך לעבוד יחדיו כשותפים.

לבסוף – כמו כל עסק, לק ג'ל הוא תחום עם הבעיות והאתגרים שלו. כאשר ניגשים להקמה של עסק כזה צריך הרבה אמונה עצמית ונחישות. שיהיה בהצלחה!