מכורים לרדיו? הרדיו הוא אחד מאמצעי התקשורת והטכנולוגיה הוותיקים ביותר בעולם, וגם כאן בישראל פועלות עד היום עשרות תחנות רדיו המשדרות לכל אזורי הארץ. רוצים לדעת מהן תחנות הרדיו המושמעות ביותר בישראל? הינה 5 מהן.

גלי צה"ל

אי אפשר שלא לפתוח את הרשימה המכובדת הזו עם תחנת הרדיו גלי צה"ל. תחנת גלי צה"ל הינה תחנת רדיו המשודרת בפריסה ארצית ופועלת במסדרת צה"ל, ושידוריה כוללים תכנים רבים ומגוונים: מבזקי חדשות, תוכניות תרבות, תוכניות אקטואליה, תכנים בנושאי צבא ובטחון, תוכניות מוזיקה ועוד. בין התוכניות הבולטות של התחנה ניתן למנות את "ציפורי לילה", "קולה של אמא", "מה בוער", "24 היום שהיה" וכדומה. תחנת הרדיו של גלי צה"ל היא בין תחנות הרדיו הוותיקות בישראל, והיא למעשה פועלת כבר משנת 1950. כמו כן, אי אפשר שלא להזכיר את תחנת הבת האהובה של גלי צה"ל, תחנת גלגל"צ, המשדרת בעיקר מוזיקה מיינסטרימית אהובה מכל הזמנים.

רדיו ירושלים

אין ירושלמי אמיתי שלא מכיר את רדיו ירושלים, וזה לא סתם – מדובר בתחנת רדיו אהודה ואהובה שמשדרת מזה כ-20 שנה בעיר ירושלים והסביבה. בתחנת רדיו ירושלים תוכלו להאזין למוזיקה ישראלית איכותית ולתכנים מרתקים מפי שדרני הרדיו הקבועים, כמו התוכנית "מנטה" עם ירון אילן ותוכנית הספורט "בדרך למגרש". כמו כן, ההווי הירושלמי הוא חלק בלתי נפרד מהתחנה וזה למעשה מה שהופך את אופייה לכה ייחודי, והתחנה מקפידה לארח מדי שבוע את תושבי ירושלים ולשוחח עמם על ענייני העיר.

 

 

רדיו דרום

אם אתם גרים באזור הדרום, אין לנו ספק שגם אתם מאזינים באופן שוטף לתחנת הרדיו האזורית המשדרת לאזור באר שבע, הדרום והמרכז. רדיו דרום הינה תחנת רדיו מגוונת ביותר, ומאופיינת בתוכניות אירוח העוסקות במגוון תחומים, כמו חדשות, ספורט, שעשועונים, בידור, דיווחי תנועה ואף תוכניות העוסקות באקטואליה מקומית. כמו כן, התחנה משדרת מוזיקה מגוונת ובעיקר מוזיקה מיינסטרימית שכולנו אוהבים. בין השדרנים והמנחים האהובים של התחנה ניתן למנות את דידי הררי, כפיר ולדמן, שרון גל ורבים אחרים.

כאן מורשת

מחפשים תכנים העוסקים במורשת, בערכים ובמסורת של עם ישראל? הגיע הזמן שתכירו את תחנת "כאן מורשת" מבית היוצר של תאגיד השידור הישראלי "כאן", כי יש לנו הרגשה שהיא ללא ספק תחנת הרדיו המושלמת עבורכם. בתחנה יש תוכניות רדיו קבועות ומרתקות העוסקות בתורה, ברוח, ביהדות ובמורשת ישראלית. בין תוכניות הרדיו האהובות תוכלו למצוא תוכניות כמו "20 דקות תורה" המוגשת מפי מיטב הרבנים, "שיר השירים" עם דבורה גוטמן-קיציס, "הבוקר עם דני טיטלבוים" ועוד עשרות תוכניות המוגשות מדי יום. כמו כן, התחנה משדרת מוזיקה יהודית שכל אדם בעל זיקה למסורת עשוי להתחבר אליה. נוסף על כך, אנו מזמינים אתכם להתרשם מההיצע במרכז הפודקאסטים ולבחור לעצמכם פודקאסטים להאזנה העוסקים במורשת, בהיסטוריה של עם ישראל וביהדות.

רדיו לב המדינה

אחת מתחנות הרדיו הפופולריות והאהובות ביותר היא ללא תחנת רדיו לב המדינה, אשר החלה את דרכה אי שם בשנת 1997 ומנעימה לנו את הדרך עד היום. תחנה זו היא תחנת רדיו אזורית הנקלטת באזור השפלה ואף בחלק מאזור הדרום, ואולפניה שוכנים בבית "לזרוב 33" בראשון לציון. התחנה משדרת בעיקר מוזיקה ישראלית מזרחית אהובה, אך יש בה גם תוכניות רדיו מרתקות המוגשות מפי מרגלית צנעני, דפנה דקל, אביהו מדינה, רגב הוד ועוד אומנים אהובים רבים.

לסיכום,

הרדיו ללא ספק שינה את פני המוזיקה והתקשורת בעולם, ומאחר שמדובר באמצעי טכנולוגי כה נהדר ומעשיר, זה משמח לדעת שהוא עוד לא עבר מן העולם אלא עדיין חי ובועט. האזנה נעימה!