קוד הלבוש בצה"ל הוא נוקשה, אולם בשנים האחרונות ניתן לראות גמישות אשר מאפשרת לך כחיילת גם להיות מדוגמת אך במקביל גם לשמור על סטייל. מהם הקודים הנהוגים בצבא? על כך ועוד – במדריך הבא.

קוד לבוש בצה"ל: כל מה שרצית לדעת אך חששת לשאול

אין ספק כי השנתיים בצבא מהוות פרק זמן משמעותי מאוד בעבור כל חיילת. למעשה, בעת כניסה למערכת הצבאית אנו מוותרים על קוד הלבוש האזרחי ועוברים לקוד לבוש צה"לי ומוקפד אשר חייב לעמוד בכללים. כל חריגה מקוד הלבוש עשוי לגרור לסנקציות, כמו גם להתמודדות לא נעימה אל מול המשטרה הצבאית אשר אוכפת בצורה משמעותית את הנושא. באתר צו ראשון תוכלי לקבל את כל הפרטים החשובים ביותר, וזאת בכדי שתוכלי להיות מוכנה לקראת תקופה מאתגרת לא רק בהיבט הצבאי אלא גם בהיבט הלבוש אשר לא השתנה מאז הקמתו של הצבא. עם זאת, בשל הביקורת מצד חיילים ניתן לראות כיצד צה"ל מתחיל להפנים את הסיטואציה אשר נוצרה ולכן מאפשר לבצע שינויים קטנים במדים, כך שהם ישבו בצורה נכונה על הגוף. על כך, נרחיב בהמשך המדריך.

חיילת שפרי הופעתך - להישאר מדוגמת ולשמור על הסטייל

כיצד להישאר מדוגמת בזמן השירות הצבאי?

ובכן, בכל הקשור ללבוש שלך בזמן תקופת הצבא חשוב לזכור כי עלייך לשמור על דיגום מלא אשר כולל נעליים צבאיות, מדים וכומתה, ואביזרים נלווים בהתאם להנחיות. בקיץ ניתנת אפשרות להחליף את הנעליים הצבאיות הסגרות לסנדלים, אולם כאן נגמרת הגמישות שלך. משום כך, מומלץ שלא להרים ידיים אלא לשלב תכשיטים (חייבים להיות צמודים לאוזן) בכדי לשדרג את המראה שלך בעת השהות בצבא. זאת ועוד, בשנים האחרונות החלו גורמי הצבא להיות מקלים יותר בכל הקשור ללק בציפורניים, וכיום ניתן להגיע עם לק בצבעים ורוד בהיר או שקוף. בעבור נשות קבע, אושר לאחרונה להגיע עם לק אדום, וכמו שכל אישה יודעת דווקא הציפורניים הם אלו אשר עושות את ההבדל מבחינת הלוק. נוסף לכך, לא מעט נשים נתקלות במצב שבו המדים גדולים מדי. אל תחששי לגשת לתופרת ולבצע הצרות למכנסיים, אולם שימי לב כי התופרת פועלת ע"פ הנהלים ומבצעת את ההצרה בהתאם להוראות הצבא.

שימוש באקססוריז לצורך שדרוג הלוק הצבאי

מאחר ואת אינך יכולה לבחור איזה בגדים שאת רוצה, זה בדיוק הזמן לבצע רכישה של אקססוריז אשר ישדרגו את המראה שלך בזמן השירות הצבאי. תיק, עגילים ושרשרת הם אלו אשר יכולים לסייע לך לשדרג את הלוק הצבאי שלך, בין אם את משרתת בבסיס סגור או בבסיס פתוח. זכרי כי בסופו של דבר הגמישות בצבא בכל הקשור ללבוש הוא מועט, אולם ניתן בהחלט לשפר את התחושה האישית באמצעות שימוש באביזרים קטנים אשר עושים הבדל גדול.

כתיבת תגובה