כדי להיפטר מקמטים באזור העיניים כמו גם צניחה של עפעפיים נדרש לעבור טיפולים קוסמטיים. מהם הטיפולים המתקדמים והבטוחים ביותר? להלן סקירה בנושא.

טיפולים קוסמטיים באזור העיניים ובעפעפיים: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

לא סתם אומרים כי העיניים הם הראי לנפש. אזור העיניים הוא אזור חשוב ולמעשה מהווה חלק בלתי נפרד ממבנה הפנים, כאשר עם השנים נוצר מצב של אובדן אלסטיות של העור המשפיע באופן ניכר על מראה עור הפנים, ובפרט באזור העפעפיים הנחשב לאזור רגיש ודק מאוד. ישנם לא מעט תכשירים קוסמטיים אשר מבטיחים תוצאות מצוינות מבחינת שיפור מרקם העור, אולם בפועל הם לא יכולים לסייע במצב שבו נוצר מראה נפול ועייף. בשנים האחרונות החלו לפתח טכניקות מצוינות בתחום הרפואה והביוטי, מתוך מטרה לתת מענה מדויק לטיפול באזור. מהם הטיפולים המתקדמים ביותר? להלן הפרטים:

ניתוח עפעפיים

מדובר בניתוח המתבצע תחת הרדמה מקומית והוא מתאים בעבור נשים וגברים הסובלים מקפלי עור שעובר את קו הריסים, ובהתאם לכך משפיע לא רק על המראה הכללי אלא גם על איכות הראייה. ניתוח זה מתחלק לשניים: ניתוח עפעפיים עליונים וניתוח עפעפיים תחתון. במסגרת הניתוח מוסר העור העודף, לצורך יצירת מראה מתוח. לצורך הטיפול יש צורך להתייעץ עם רופאים מומחים, וניתן לקבוע תור לרופאים מומחים באוקולופלסטיקה באתר דוקתורים, וגם למומחים אחרים בתחום הפלסטיקה והאתסטיקה.

זריקת בוטוקס

במקרים קלים של קמטוטים באזור העיניים ניתן לקבל זריקת בוטוקוס המאפשרת להרים את מבנה הגבה ולהחליק את קמטי הצד המופיעים באזור העיניים. טיפולי בוטוקס הם טיפולים זמניים שמחזיקים בין חצי שנה ועד שמונה חודשיים, והוא מתבצע רק בקליניקה אשר הוסמכה לכך.

טיפולים קוסמטיים בעיניים ובעפעפיים - כל מה שצריך לדעת

טיפול לייזר

טיפולי לייזר נחשבים לטיפולים מתקדמים ובעלי תוצאות מצוינות. טכנולוגיית הלייזר מאפשרת להחליק את מראה העור, וליצור מראה אחיד וצעיר יותר. מומלץ לשלב את הטיפול הזה ביחד עם טיפול להבהרת העור, לצורך קבלת תוצאות מקסימליות.

טיפול באמצעות חומצה היאלורונית

דרך מצוינת להצעיר את מראה עור העיניים והעפעפיים היא באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית אל תוך העיגולים השחורים באזור העיניים כמו גם אזורים שקועים, מתוך מטרה לתת להם נפח. תוך זמן קצר ניתן לראות שיפור ניכר במראה עור הפנים ובייחוד באזור העיניים.

לסיכום, ישנם לא מעט טיפולים מתקדמים אותם ניתן לעבור אצל פלסטיקאים או אפילו אצל הקוסמטיקאית, במידה והיא אכן קיבלה הכשרה כמו גם משתמשת בחומרים פעילים לצורך יצירת מתיחה של אזור העיניים והעפעפיים. חשוב לציין כי ישנם גם מוצרים בהם ניתן להשתמש לצורך הפחתה בכהויות מסביב לעיניים כמו גם במצב של צניחה. אולם, במקרים בהם הטיפולים הקוסמטיים הסטנדרטים לא עובדים נדרש לעבור תחת סכין המנתחים ולעבור ניתוח מתיחת פנים, ניתוח מורכב הכולל הסרה של עודפי שומן באזור העפעפיים ומתיחה של אזור העיניים והלחי. מדובר בניתוח לא פשוט, אולם הוא בעל תוצאות מצוינות – בכל גיל.