עם הביקוש הגובר לעבודה מרחוק והמגמה הגוברת של העידן הדיגיטלי, יותר ויותר אנשים פונים לאינטרנט כדי לחפש משרות סייבר. כעובדות הייטק, אתן עשויות למצוא את עצמכן בתפקיד סייבר ולהתמודד עם האתגרים וההזדמנויות הייחודיים הנלווים לעבודה במרחב דיגיטלי. בין אם אתן עובדות בתאגיד, בסטארטאפ או בעסק עצמאי, חשוב לדעת איך להתלבש בצורה מקצועית גם בעידן הדיגיטלי. במאמר זה נשתף איתכן כמה טיפים כיצד להתלבש לעבודה שיעזרו לכן להיראות ולהרגיש במיטבכן, בין אם אתן במשרד או עובדות מרחוק.

 

הכירו את תרבות מקום העבודה

אחד ההיבטים החשובים ביותר בבחירת האאוטפיט לעבודה הוא הבנת התרבות של מקום העבודה שלכן או של החברות שבהן אתן מחפשות משרות דרושים לסייבר ואבטחת מידע. לחברות ותעשיות שונות עשויים להיות קודי לבוש שונים, וחשוב להיות מודעות לציפיות אלה על מנת ליצור רושם טוב. מקומות עבודה מסוימים עשויים לדרוש לבוש עסקי רשמי, בעוד שאחרים עשויים לאפשר לבוש קז'ואלי יותר. בענפים מסוימים, כגון פיננסים או משפטים, עדיין מצופה להתלבש באופן מסורתי יותר. לעומת זאת, לסטארטאפ טכנולוגי עשוי להיות קוד לבוש קז'ואלי, כשהעובדות בוחרות לעיתים קרובות בבגדים נוחים לעבודה. אם אתן לא בטוחות לגבי קוד הלבוש במקום העבודה שלכן, תמיד כדאי לשאול את המנהל או נציג משאבי האנוש. אתן יכולות גם לראות מה הקולגות שלכן לובשות ולהבין מהן הציפיות.

 

מצאו את הסגנון האישי שלכן

אמנם חשוב לדבוק בציפיות של תרבות מקום העבודה שלכן, אך אתן לא צריכות להקריב את הסגנון האישי שלכן. למעשה, מציאת דרך לבטא את הסגנון האישי שלכן באמצעות הלבוש שלכן לעבודה יכולה להיות דרך מצוינת לבנות ביטחון ולהתבלט בצורה חיובית. חפשו דרכים לשלב את הצבעים או הדוגמאות האהובים עליכן בארון העבודה או התנסו בסגנונות שונים כדי למצוא מה גורם לכן להרגיש הכי בנוח ובטוחות בעצמכן. לחברות מסוימות עשויות להיות הנחיות ספציפיות לגבי מה מתאים ומה לא מתאים למקום העבודה, לכן הקפידו לעיין במדיניות החברה לפני ביצוע שינויים דרסטיים בארון הבגדים שלכן. לדוגמה, מקומות עבודה מסוימים עשויים לאסור על לבוש עם גרפיקה פוגענית או לוגואים.

 

השקיעו בבגדים בסיסיים איכותיים

לא משנה מה הסגנון האישי שלכן עשוי להיות, חשוב שיהיו לכן כמה פריטים בסיסיים איכותיים בארון הבגדים שלכן. אלה הם פריטי הלבוש שישדרגו או ישנמכו את הלוק, והן ישמשו בסיס למגוון של לוקים. הינה כמה בגדים בסיסיים ששווה להשקיע בהם:

 

בחרו אקססוריז בחוכמה

אביזרים יכולים להיות דרך נהדרת להוסיף מגע אישי לארון הבגדים שלכן, וגם ללוקים לעבודה, אבל חשוב לעשות זאת בחוכמה. הימנעו מלשים יותר מדי אביזרים, מכיוון שהם עלולים להסיח את הדעת ולהוריד מהתדמית המקצועית שלכן. במקום זאת, בחרו כמה פריטי מפתח שישלימו את התלבושת שלכן מבלי להשתלט עליה. כמה אביזרים קלאסיים המתאימים למקום העבודה הם:

 

זכרו את הפרטים

כשמדובר בלבוש לעבודה, לעיתים קרובות הפרטים הקטנים הם שיכולים להשפיע בגדול. שימו לב להתאמה של הבגדים שלכן, ודאו שכל מה שאתן לובשות נקי ומגוהץ. הימנעו מבגדים צמודים מדי או חושפניים מדי, מכיוון שזה יכול להסיח את הדעת וייתכן שלא יתאים לכל תרבויות מקום העבודה.

חשוב גם לקחת בחשבון את הטיפוח וההיגיינה שלכן בעת ההתארגנות לעבודה. ודאו שהשיער שלכן נקי ומסודר, תוכלו להשתמש באלוורה כדי לסייע למראה שלו, והימנעו מאיפור או בושם רב מדי. אם יש לכן קעקועים או פירסינג, היו מודעים למדיניות של מקום העבודה בנוגע לאלה, ודאו שהם מכוסים או מוסרים במידת הצורך.

 

לסיכום

יצירת לוקים לעבודה בעידן הדיגיטלי יכולה להיות מאתגרת ומתגמלת כאחד, ואתן יכולות ליצור מלתחה שהיא גם מעוצבת וגם מתאימה לסביבת העבודה. בסופו של דבר, המפתח ללבוש לעבודה הוא להרגיש בטוחות ובנוח בבגדים שלכן, והוא יכול להשפיע לטובה על מצב הרוח שלכן, על הפרודוקטיביות שלכן ועל ההצלחה הכוללת שלכן בקריירה. לכן, בין אם אתן מחפשות משרות סייבר ובין אם אתן כבר עובדות בתחום ההייטק, השקיע בבגדים לשכן לעבודה, ומצאו את הסגנון המתאים ביותר עבורכן.